Budowa Irysowej rozpoczęta. Kolejna inwestycja wspólna

Ulica Irysowa to jedna z ostatnich ulic na osiedlu Kwiatowym, która nie była utwardzona.

Mieszkańcy po latach dyskusji zawiązali komitet budowy, zgromadzili tzw. wkład własny i złożyli wniosek do ówczesnego prezydenta miasta Janusza Kotowskiego.

Potem sprawy potoczyły się już w szybkim tempie. Po przygotowaniu dokumentacji technicznej przebudowy ulicy, w roku 2018 rozpisano procedurę przetargową i wyłoniono wykonawcę robót.

Wygrała Firma Amstone Patrycja Mielnicka. Umowę o finansowaniu inwestycji podpisał z komitetem budowy prezydent Kotowski.

W ramach inwestycji ulica będzie odwodniona, położona zostanie nawierzchnia z kostki brukowej. Całości dopełnią parkingi (jeden przy wjeździe od Kwiatowej przy sklepie osiedlowym, a drugi na końcu uliczki od ulicy Makowej) oraz oświetlenie.

Inwestycja jest wykonywana w cyklu dwuletnim za kwotę ok. 447 tysięcy złotych. Roboty mają się zakończyć 31 maja 2019.

Warto wspomnieć, że w poprzednich kadencjach samorząd często współpracował z ostrołęczanami w ramach tzw. inwestycji wspólnych.

Na czym to polegało? Mieszkańcy zakładali komitet budowy, wpłacali kilka procent kosztów i czuwali nad wykonaniem. Miasto natomiast wspierało inicjatywę we wszystkich pozostałych kwestiach.

Na samym osiedlu Kwiatowym zbudowano w tym systemie w ostatnich latach np. ulice Palmową, Nasturcjową, Liliową. Dziś mieszkańcy Irysowej cieszą się swoją budową i cierpliwie znoszą czasowe niedogodności.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Sąsiad

Tylko się cieszyć, mieszkańcy doczekają się ładnej ulicy. Dobry pomysł z tymi parkingami. Prezydent Kotowski zdążył z potrzebną inwestycją i zapewnił finansowanie. Ciekawe, czy prezydent Kulik będzie kontynuował inwestycje wspólne, oby

Trzepak

Ciekawe czy Kulik jest w stanie się z kimkolwiek porozumieć w tego typu sprawach? Bo jak nie to kaszana…

Ost

Widziałem, roboty idą do przodu. I dobrze, chyba ostatnia gruntówka zniknie z osiedla. Dobrze, że prezydent Kotowski zdążył przygotować inwestycję i finansowanie