„Budowa elektrowni w Ostrołęce na pewno będzie realizowana”. W ciągu miesiąca wizja Orlenu

Orlen przejmuje Energę. O drodze do finału tej fuzji, a także przyszłości koncernu, mówił w poniedziałek 27 kwietnia minister aktywów państwowych Jacek Sasin i prezes zarządu Orlenu Daniel Obajtek. Nas oczywiście najbardziej interesował dalszy los budowy nowej elektrowni w Ostrołęce – przypomnijmy, że Energa jest jednym z inwestorów tego projektu energetycznego ważnego dla naszego regionu.

– Dziś spełnione praktycznie zostały wszystkie warunki wezwania – mówił podczas konferencji prasowej prezes Orlenu Daniel Obajtek. – Rozliczenie nastąpi 30 kwietnia i wtedy przejmiemy operacyjnie grupę Energa.

Po tym będą miały miejsce analiza planów i dostosowanie Energi do strategii Grupy Orlen.

Jednym z pytań, które padło podczas konferencji prasowej, było pytanie o kontynuację inwestycji Energi. Zamiary Orlenu są istotne dla budowy nowej elektrowni w Ostrołęce – jednym z inwestorów jest właśnie Energa. Jakiś czas temu zawieszono finansowanie tej inwestycji, tak ważnej dla naszego regionu.

– Jeśli mówimy o dużej inwestycji w Ostrołęce: analizujemy i sądzę, że w ciągu miesiąca przedstawimy naszą wizję na temat tej inwestycji (ważą się losy co do tego, czy nie zostanie ona przekształcona z węglowej na gazową – red.).

Na pewno będzie realizowana, a jak będzie realizowana, odpowiemy w ciągu miesiąca – podkreślił raz jeszcze Daniel Obajtek.

Z kolei Jacek Sasin mówił, że wielkie inwestycje spółek Skarbu Państwa będą odpowiedzią na kryzys gospodarczy, który czeka nas w związku z epidemią koronawirusa.

– Orlen wzmocniony o Energę może stać się jednym z kół zębatych, które będą napędzały wzrost gospodarczy Polski – mówił Sasin.

Minister Sasin wyraził też nadzieję, że Orlen stanie się marką Polski na świecie.

– Mamy pewność, że sprzedajemy Energę w dobre ręce. Własność, kapitał zostaje w Polsce – mówił minister Sasin, przypominając, że Skarb Państwa jest największym udziałowcem w Orlenie.

W gospodarce jest potrzebny narodowy kapitał. Te czasy pokazują, że takie koncerny są potrzebne.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Iga

Jakby Obajtek myślał, to miałby plan na przyszłość elektrowni już ja przejmując. Gość, który tak zarządza Orlenem, że ten przestawiając produkcje na wytwarzanie odkażacza do rąk, przy okazji doprowadził do zniszczeń, nie budzi zaufania. Wybory jednak idą, zatem trzeba mydlić oczy.

Ksiadz

Super fajnie że w końcu będzie ta elektrownia
Buhaha