Brawa na stojąco i bisy na koncercie Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej

„W stulecie niepodległości – w hołdzie Rzeczypospolitej” – pod takim tytułem odbył się w Ostrołęce uroczysty koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Koncert został poprzedzony musztrą paradną przed kościołem Zbawiciela Świata, a zakończony mszą św. w intencji Obrońców Ojczyzny.

Patriotyczna uroczystości została poświęcona ułanom z Ostrołęki i żołnierzom Korpusu Ochrony Pogranicza, którzy dokładnie 80 lat temu, 6 października 1939 roku, stoczyli bój pod Kockiem.

Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej był hołdem oddanym obrońcom Ojczyzny z 1939 roku oraz wyrazem czci i pamięci dla wszystkich twórców niepodległej Ojczyzny, którzy w latach 1918 -1921 przyczynili się do odzyskania niepodległości Polski.

Na patriotyczną uroczystość w kościele pod wezwaniem Zbawiciela Świata zaprosili: Jadwiga Nowicka – prezes Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki, Wiesława Gałka – prezes Krajowego Koła Weteranów, Ich Rodzin i Przyjaciół 5 Pułku Ułanów Zasławskich oraz ks. kan. Jan Świerad.

Ogromna frekwencja, oklaski na stojąco i bisy – wszystko to świadczy, że pomysł zaproszenia do Ostrołęki Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej był znakomitym pomysłem.0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Oli

Piękny koncert, absolutnie wyjątkowy. Nikt oczywiście z władz Ostroleki się nie pojawił i słowa dziękuję nie powiedział.

Dalej patrzący

Piernik z władzami Ostrołęki. Panie Pośle dziękujemy !

GB

No i dobrze,

Runeski@ gmail. Com

Brawo TPO , Kulik zabrał dotację dla TOP a tu taki piękny koncert. Brawo

K

Ponad pół roku temu TPO się skarżyło na tę niełaskę, potem cisza, spokój, nic, wreszcie koncert. No naprawdę, działają, aż ciężko za nimi nadążyć! Ale grunt, że przed 13.10.

dalibskop@wp.pl

w międzyczasie wydali też kilka książek i pozyskali nową siedzibę na Głwackiego. Wbrew czerwonej władzy w Ostrołęce TPO żyje i działa

Nina

Podobał ci się koncert? Mnie bardzo. A TPO działa nawet jak Kulik złośliwie pozbawił ich lokalu i wsparcia. A swoje złośliwości wsadź sobie w … nos

Max

Koncert na najwyższym poziomie, naprawdę panu Posłowi należą się podziękowania

Min

A za co konkretnie? Bo w tekście nie ma o tym mowy, ale komentujący domyślam się, że wiedzą 😉

Runeski@ gmail. Com

Kto był wie za co bo na koncercie były podziękowania

Max

Poseł pomógł i przypilnował , żeby spośród wielu wniosków Zespół wybrał ten z Ostrołęki , wiem że pomógł też w organizacji i zaprosił na obiad, to mało?

Barbara

W kościołach bywam na innego typu koncertach (Haendel, Bach), orkiestra wojskowa brzmiała tak, że aż czuło się wibrowanie podłogi. Solista śpiewał naprawdę pięknie, muzyka ze znanych piosenek filmów wiele przypomniała. Smutne, że nasze wiktorie dają się policzyć na palcach jednej ręki… Stąd i słowa piosenek, jak się nad nimi zastanowić, są przerażające (jeszcze końmi go stratują itp.), bo trzeba było ofiar, poświęcenia, krwi. Na pewno warto pamiętać o bohaterach, ale przyszłość to innowacyjność, energie odnawialne, budowanie wspólnoty. Msza św. z oprawą wojskową tym razem była uzasadniona. Wzruszyło mnie podziękowanie orkiestrze i organizatorom przez Panią, której ojciec walczył pod Kockiem. Ale… Czytaj więcej »

dalibskop@wp.pl

Ksiądz ni z gruszki , ni z pietruszki z tymi wyborami. Na zaproszeniu na koncert było TPO i stowarzyszenie 5 pułku ułanów.

John

A może sama powinnaś przemyśleć swoją wypowiedź. Trzeba budować przyszłość i teraźniejszość . Mamy taką radość i szansę. Ale nie mielibyśmy takowych bez Tych co w dramatycznych chwilach dokonywali wyboru: walczyć czy schować się i próbować przetrwać . Na szczęście wielu wybierało nawet ofiarę z życia , uwierzysz, że także dla Ciebie i dla mnie- byśmy mogli tworzyć przyszłość , byśmy mieli taką możliwość i szansę. Nie żałuj Im wspomnienia, modlitwy, pieśni

Barbara

John, przeczytaj jeszcze raz moją opinię. Jestem aż nadto świadoma wagi ofiar, moi przodkowie także ginęli. Nie żałuję im upamiętniania, a tym bardziej modlitwy. Ale znam osobę, której ojciec zginął w Katyniu, i ona nie może znieść, że jego bohaterstwo bywa wykorzystywane politycznie.

John

Barbara, cieszę się z Twoich trzech pierwszych zdań. Politycznego wykorzystywania bohaterstwa nie widzę, prywatne odczucia przyjmuję do wiadomości nawet jak ich nie podzielam. Często bywa tak,że jak kogoś z różnych przyczyn nie znosimy, to nawet jak zrobi coś pozytywnego przypisujemy mu, że to działanie „polityczne”. Dziś koncert i całe spotkanie było piękne, jeśli wsparcie posła Czartoryskiego było polityczne, to ja chcę takiej polityki jak najwięcej!

Edgar

Panie pośle czy to wystarczy?

Tom

Jak się wszyscy zmobilizujemy w tym tygodniu, powinno być dobrze. Posłowi nie musi zależeć na karierze, to ciężka praca, niewielka kasa a jeszcze naubliżać może byle kto. Nam powinno zależeć , bo miasto i region nigdy nie miało tak skutecznego parlamentarzysty