Brał udział w oszustwie „na policjanta”. Zatrzymanie w Warszawie

Mieszkaniec Warszawy usłyszał zarzut związany z oszustwem „na policjanta”, do którego doszło w naszym regionie. 66-latka z powiatu ostrołęckiego przelała przestępcom około 20 tys. zł.

66-letnia kobieta mieszkająca w powiecie ostrołęckim zgłosiła na Policję w Ostrołęce, że została ofiarą oszustwa metodą „na policjanta”. Na jej telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta, która podała się za policjantkę. Powiedziała ona, że pieniądze seniorki, które trzyma na koncie, są zagrożone.

– Fałszywa policjantka dodała, że za chwilę zadzwoni do niej prokurator, który udzieli jej wskazówek, co musi zrobić, aby nie stracić gotówki – mówi oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

„Prokurator” polecił 66-latce wykonanie szybkiego przekazu pieniężnego na kwotę prawie 20 tysięcy złotych.

Zapewniał też kobietę, że po wszystkim pieniądze odzyska. Niestety, 66-latka uwierzyła w te informacje i obietnicę – przelała gotówkę tzw. ekspresem pieniężnym.

– Od razu po otrzymaniu zgłoszenia w sprawę zaangażowali się policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego. Kilka dni temu ustalono mężczyznę, który odebrał z poczty na terenie Warszawy przesłane przez kobietę pieniądze – mówi Tomasz Żerański. – Okazał się nim 27-letni mieszkaniec stolicy. Mężczyzna został zatrzymany przez ostrołęckich kryminalnych w jednym z mieszkań w Warszawie. Został osadzony w policyjnym areszcie.

Usłyszał zarzutu dotyczącego oszustwa. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 8 lat więzienia.

Pamiętajmy, że żaden funkcjonariusz nie będzie żądać od nas przekazania jakiejkolwiek kwoty pieniędzy.

Fot. KMP Ostrołęka

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x