„Bony na niepytanie” – to hit licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry w „Piątce”

W ubiegłym roku społeczność SP nr 5 w Ostrołęce, podczas swojego mini finału Wielkiej Orkiestry i ulicznej kwesty, uzbierała 5 tys. zł. Czy w tym roku padnie rekord? – tego jeszcze nie wiadomo, ale pewnym jest, że licytacje na szkolnym korytarzu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

10 stycznia, około godz. 13.00, stoliki już świeciły pustakami. Zostało zaledwie kilka drobiazgów, i organizatorzy powoli już po sobie sprzątali.

Mały szkolny finał WOŚP poprowadziła szkolna pedagog, Agnieszka Kornaga Bałdyga. Dwoiła się i troiła, zachwalała i namawiała… Efektem była góra gadżetów to licytowania, i pustki – po przedmiotach już wylicytowanych. Największą popularnością cieszyły się „bony na niepytanie” – do jednorazowego wykorzystania w ciągu całego roku szkolnego. Jeden z nich został wylicytowany aż za 60 zł.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Krak

Dobrze, poszliście z głównym nurtem, ale może już wystarczy o owsiakowej imprezie ( oczywiście szanuję dobre serca Wolontariuszy), ale pana w czerwonych gaciach nie cierpię

Kiero

Owsiak to nie jest zupa pomidorowa, żeby go lubić czy nie. Robi dobrą robotę, pobudzając serca tysięcy wolontariuszy.

Krak

Piszę że szanuję Wolontariuszy, choć czasem myślę że niektórzy traktują ich dobre serca instrumentalnie. A pan w czerwonych porciętach pobudza młodych do różnych rzeczy, pozwól Kiero, że możemy się różnic w spojrzeniu, to nic złego

Max

A słyszałeś Kiero, jakie dyrdymały pieprzy twój idol w wybiórczej ? Jak po buracku określa ministra Kultury, pana z tytułem profesorskim? Czy ,, robieniem , wg Ciebie, dobrej roboty” można usprawiedliwiać takie zachowanie?

Obywatel.

Tytuł profesorski nie chroni przed byciem burakiem i idiotycznymi zachowaniami ktore należy piętnować.

Max

Ale odrobina kultury nikomu by nie zaszkodziło. Ciebie nic nie chroni przed ślepym uwielbieniem manipulanta i ślepą nienawiścią do pewnej formacji politycznej.

Kiero

Nie interesuje mnie polityka. Widzę robotę, jaką robi Jerzy Owsiak i jego fundacja, a poglądy polityczne każdy ma prawo wygłaszać takie, jak mu się podoba.

Jak Kowalski z Ostrołęki

To może „5” od razu wylicytuje oceny na koniec roku.
P kiego wała się rozdrabiać,
A Owsik zarobi więcyj.

A czy taki bon to nie jest jakimś wykroczeniem.
Bo nakazuje nauczycielom nie wykonywania swojego zawodu, czyli nie uczenia dzieci.
Coś jak polecenie dyrektora, nie uczcie dzieci.

Jak Kowalski z Ostrołęki

A dziecko miało zgodę rodzica na branie udziału w licytacji ?
Czy to nie jest presja opiekunów i wykorzystywanie swojego stanowiska na niewinne dzieci ?
Moim zdaniem powinna zbadać to prokuratura.

olaf

Chyba jest zakaz wpuszczania Partii politycznych do szkół.
A WOŚP obecnie to zdecydowanie partia.
Jakiś chyba nadzór nad szkołami jest ?

Kiero

Partią polityczną, choć nie najwyższych lotów, jest na przykład PiS. WOŚP to cenna inicjatywa charytatywna, aż dziw bierze, że jest tylu oszołomów, którzy starają się ją obrzydzić.