Bon turystyczny z podpisem prezydenta

– Ustawa o Polskim Bonie Turystycznym z podpisem Prezydenta RP! – informuje w mediach społecznościowych Ministerstwo Rozwoju.

Z propozycją bonu turystycznego wyszedł prezydent Polski Andrzej Duda, w czasie kampanii wyborczej. Bon miał być wsparciem dla rodzin, ale przede wszystkim dla polskiej branży turystycznej, którą dotknęła epidemia koronawirusa.

Bon to wypłacone jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Przysługiwać będzie niezależnie od dochodów, podbnie jak świadczenie 500 plus.

Zapłacimy nim za pobyt w hotelu lub imprezy turystyczne – oczywiście tylko na terenie kraju. Bon turystyczny będzie mieć formę elektroniczną, otrzymamy go po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

W piątek 17 lipca Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że ustawę o bonie turystycznym podpisał prezydent Polski Andrzej Duda.

Oznacza to, że rodzice dostaną 500 zł na każde dziecko i dodatkowe 500 zł na dziecko z niepełnosprawnością na wypoczynek w Polsce. Będą mogły wykorzystać je aż do marca 2022 r. – pisze Ministerstwo Rozwoju.

Więcej informacji o bonie turystycznym znajdziecie TUTAJ.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
długo pis

mu kazali to podpisał