Bon turystyczny: pierwsze przelewy dla firm

– Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał ok. 23 mln złotych na konta przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego w ramach Polskiego Bonu Turystycznego – poinformowała prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. Wsparcie otrzymało ok. 6 tys. podmiotów.

– Odpowiadamy także za realizację płatności bonem na rzecz przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego. W środę przelaliśmy pierwszą transzę środków. Do 5,8 tys. podmiotów trafiło łącznie około 23 mln złotych – powiedziała szefowa ZUS.

Niektóre duże ośrodki otrzymały kwoty o wartości ponad 500 tys. złotych.

Do tej pory aktywowano ponad 576 tys. bonów. Za ich pomocą wykonano już 68 tys. płatności na kwotę ok. 50 mln złotych. Przyznawany jest on w wysokości 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia. Można go wydać na usługi hotelarskie i imprezy turystyczne w Polsce. Ważny jest do końca marca 2022 roku.

ZUS informuje, że przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego wciąż mogą przystępować do programu. Wystarczy wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną. „Można to zrobić wyłącznie za pośrednictwem PUE, dlatego trzeba mieć tam założony profil. Na PUE ZUS zarejestrowało się już 14,5 tys. podmiotów turystycznych i wciąż pojawiają się nowe.”

Gdzie będziemy mogli wydać nasz bon? Tego dowiecie się, wchodząc na te strony internetowe: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel.

Nasze firmy ostrołęckie też już informowały o tym, że pierwsze bony turystyczne zostały u nich zrealizowane:

Fot. Pixabay