Bon turystyczny 500 zł. Prezydent Andrzej Duda skierował projekt ustawy do Sejmu

Prezydent Polski Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt ustawy o Polskim Bonie Turystycznym. Prezydent chce, aby na każde dziecko przysługiwał bon w wysokości 500 zł. Wydać go będzie można na usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne na terenie całego kraju.

Bon turystyczny to propozycja prezydenta Andrzeja Dudy, która ma na celu wsparcie rodzin, a przede wszystkim branży turystycznej, która szczególnie ucierpiała na skutek epidemii koronawirusa.

Przysługiwać ma on „na każde dziecko”, bez kryterium dochodowego – podobnie jak program 500 plus. Na każde dziecko rodzina ma otrzymać 500 zł – do wydania na hotel czy imprezy turystyczne, oczywiście na terenie Polski.

Osobom wychowującym dzieci niepełnosprawne ma ponadto przysługiwać dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł na każde dziecko. W projekcie zaproponowano, aby prawo do dokonania płatności za pomocą bonu wygasało 31 marca 2022 r. Obsługa bonu ma być realizowana w systemie teleinformatycznym, który rozbuduje i dostosuje ZUS.

Teraz nad projektem ustawy skierowanym przez Andrzeja Dudą będzie debatować Sejm.

Bon turystyczny 500 zł – jak skorzystać

Bon turystyczny, jeśli oczywiście zostanie uchwalona złożona przez prezydenta ustawa, mamy otrzymać po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Trzeba będzie go okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

Źródło: prezydent.pl

Fot. Pixabay