Bójka w parku w Ostrołęce. Poważne obrażenia głowy

Poważnych obrażeń głowy doznał jeden z mężczyzn biorących udział w bójce w parku miejskim w Ostrołęce. Dotkliwie pobiło go dwóch młodych mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

Zdarzenie, o którym piszemy, miało miejsce w sobotę 5 grudnia o godzinie 22:30. Policja dowiedziała się o bójce w rejonie parku miejskiego w Ostrołęce. Zgłaszająca osoba powiedziała, że na chodniku leży zakrwawiony mężczyzna, a sprawcy uciekają.

– Policjanci zaopiekowali się rannym 25-letnim mężczyzną, który miał poważne obrażenia głowy, a kolejne patrole przeczesywały okoliczne rejony i park miejski w poszukiwaniu sprawców tego zdarzenia. Policjanci szybko ustalili także rysopis uciekających mężczyzn – informuje oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

Daleko szukać nie trzeba było. W parku trafiono na młodych mężczyzn, którzy mogli brać udział w bójce. Gdy ci tylko zobaczyli policjantów, zaczęli uciekać. Kondycyjnie na pościg nie byli jednak przygotowani – szybko trafili w ręce policji.

– Jeden z nich to 20-letni mieszkaniec Ostrołęki, natomiast drugi trzy lata młodszy z powiatu ostrołęckiego. Obydwaj zostali przewiezieni do ostrołęckiej jednostki i osadzeni w policyjnym areszcie. Znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Przedstawiono im zarzuty dotyczące udziału w bójce, grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Pobity przez nich mężczyzna został przewieziony do szpitala.