„Boisko było już mocno zmęczone”. Co się dzieje przy Miłej w Rzekuniu?

Dobiegają końca prace mające na celu renowację boiska do piłki nożnej przy ul. Miłej w Rzekuniu. Na murawie dosiano trawę, a teren został odchwaszczony. Boisko doczekało się też odpowiedniego nawożenia. Zainstalowany został system nawodnienia, który pozwoli nie tylko na poprawę stanu technicznego i funkcjonalności obiektu, ale również jego estetyki.

Zrealizowana inwestycja zapewni lepsze warunki treningów i gry. Przekonają się o tym 16 sierpnia piłkarze Rzekunianki Rzekuń, którzy podejmą przed własną publicznością Koronę Karolinowo w ramach A Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej w rundzie jesiennej sezonu 2020/21.

– To bardzo ważna inwestycja dla sportu w samym Rzekuniu. Boisko było już mocno zmęczone. Po sezonie pojawiały się liczne ubytki i wyrwy w trawie. Teren był nierówny często z kępami traw. Obecna inwestycja to dosiew trawy, równanie terenu oraz nawodnienie murawy. Dzięki temu nasi sportowcy będą mogli grać na murawie z prawdziwego zdarzenia. Życzę sukcesów – komentuje na swoim profilu facebookowym Bartosz Podolak wójt gminy Rzekuń.