BiznesAlert.pl o przyszłości węgla. Ekspert: to najtańsze i najbardziej dostępne paliwo

Bez węgla ani rusz, przynajmniej w perspektywie 10-15 lat. To zdanie prof. Wojciecha Nowaka z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. O tym, co ekspert mówił podczas III Kongresu Innowacji w Energetyce, napisał BiznesAlert.pl.

Prof. Wojciech Nowak przyznał, że rola węgla maleje i że będzie on razem z innymi paliwami kopalnymi podstawą systemu energetycznego przez 10-15 lat. Jest on mniej zawodnym paliwem w porównaniu do odnawialnych źródeł energii.

Elektrownie węglowe są największym i najlepszym magazynem energii. W stosunku zarówno do wodoru, jak i innych paliw, ponieważ elektrownie opalane węglem mogą gromadzić paliwo na miejscu – mówił na kongresie, cytowany przez BiznesAlert.pl, prof. Wojciech Nowak.

Ekspert dodał też, że „rozwój i wdrażanie czystych technologii węglowych może być ważniejsze w kształtowaniu przyszłości energetyki”.

To ciekawy głos w kontekście budowy – ostatniej w Polsce – węglowej elektrowni w Ostrołęce.

Cały artykuł przeczytacie TUTAJ.

0 0 vote
Article Rating
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kasjer
6 miesięcy temu

To jest oczywiste, węgiel nie jest idealny ale nie mamy nic innego. Opowiadanie o energi tylko ze słońca, wody i wiatru to bajki

luzik
6 miesięcy temu

każdy normalny to wie. I elektrownia w Ostrołęce powstanie.

Ola
6 miesięcy temu
Reply to  luzik

Jeśli chcemy uniknąć katastrofy klimatycznej emisję CO2 należy ciąć drastycznie tu i teraz. Budowa elektrowni węglowej w Ostrołęce to marnowanie środków, które powinny być przeznaczone na rozwój OŹE i ewentualnie budowę elektrowni atomowych.

Kasjer
6 miesięcy temu
Reply to  Ola

I właśnie po to powstaje nowa elektrownia, aby dbać o środowisko. Jest to super nowoczesna i bardzo ekologiczna inwestycja.

Wera
6 miesięcy temu
Reply to  Ola

Ola, przeczytaj dokument Polityka Energetyczna Polski 2040. Polski rząd stawia na OZE, ale musi być też stabilizacja systemu zapewniona przez nowoczesne elektrownie węglowe. To dla bezpieczeństwa energetycznego Polski

Ola
6 miesięcy temu
Reply to  Wera

System można stabilizować również energią pochodzącą z elektrowni atomowej.

Ola
6 miesięcy temu
Reply to  Wera

Ta elektrownia nadal będzie emitować CO2. Poczytaj sobie naukowców klimatologów przed jakim wyzwaniem stoimy. Jest portal naukaoklimacie. pl. Bardzo polecam i nie daj się nabrać na stwierdzenia polityków PiS, że globalne ocieplenie to nowa religia ( pan poseł Czartoryski) czy ideologia.
O hałdach popiołów i szkodach górniczych np na Polesiu ( jeśli węgiel ma być z Bogdanki) nie wspomnę..

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x