Biegacze uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę 3 marca w Ostrołęce odbyły się dwa Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych: bieg na 1963 metrów (to symboliczny dystans, rok w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) i bieg na pięć kilometrów.

W biegu na dystansie 1963 metrów zwyciężył Karol Rogoziński, drugie miejsce zajął Piotr Wiśniewski, a trzeci był Michał Skowroński. Wśród pań najszybsza była Klaudia Pażych, drugie miejsce zajęła Natalia Zielińska, a trzecie Monika Konopka.

W biegu na pięć kilometrów najszybszy był Przemysław Dąbrowski, drugie miejsce zajął Damian Świerdzewski, a trzeci był Adam Piątkowski. Wśród pań wygrała Klaudia Baczewska, druga była Barbara Wojnar, a trzecia Agnieszka Bałazy,

Oprócz najszybszych biegaczy zostali uhonorowani: najmłodszy i najstarszy uczestnik biegu oraz osoby, które zajęły piąte i siódme miejsce – w nawiązaniu do piątej edycji biegu w Ostrołęce i siódmej edycji w Polsce.

Nagrody te otrzymali: Kornelia Rusiłowicz, Kamil Drabot, Ryszard Ropiak (najstarszy zawodnik) i jako najmłodszy – Kacper Maciejewski, Jak później się okazało jeszcze młodszą zawodniczką była Marysia Mróz, która z rąk Kacpra odebrała zasłużoną nagrodę. Kacper Maciejewski tym samym został udekorowany nagrodą Fair Play.

Przed biegiem, w trakcie i po biegu trwała zbiórka dla chorych dzieci: Małgosi Późnieckiej i Bartka Orzechowskiego.