Bezpiecznie w Dni Ostrołęki? Raport policji i Straży Miejskiej

Za nami najważniejsza impreza Dni Ostrołęki 2019: dwudniowa Majówka Ostrołęcka, która odbyła się na placu Bema. Czy było bezpiecznie? Spytaliśmy o to policję i Straż Miejską.

– Dni Ostrołęki były bardzo bezpieczne – mówi oficer prasowy policji w Ostrołęce Tomasz Żerański. – Nie odnotowaliśmy żadnych interwencji i zakłóceń porządku.

Nieco więcej pracy miała Straż Miejska.

– W nocy z soboty na niedzielę Straż Miejska podejmowała interwencje dotyczące zakłócania porządku publicznego – powiedział nam komendant Straży Miejskiej w Ostrołęce Piotr Liżewski. – Jedna osoba została zatrzymana, dwie nietrzeźwe osoby zostały odwiezione do miejsca zamieszkania.

Jedna osoba zgłaszała też, że została pobita, ale nie zostało to potwierdzone. Mieliśmy też interwencje w związku z blokowaniem wjazdów na posesję na Starym Mieście.

Sporo szczęścia miał też ostrołęczanin, który w sobotę 18 maja na Starym Mieście, na ul. Głowackiego, zgubił portfel z dokumentami i pieniędzmi. Znalazła go mieszkanka Ostrołęki, która oddała go strażnikom, a ci zwrócili zgubę właścicielowi.