Bezpieczne wakacje z policjantami z Ostrołęki. Zobaczcie zdjęcia

Od początku do końca wakacji Policja w Ostrołęce prowadzi działania profilaktyczne „Bezpieczne wakacje”. Za nimi już kilka wizyt i spotkań z dziećmi.

Policjanci wydziału prewencji i wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz Komisariatu Policji w Myszyńcu i posterunków policji biorą udział w wielu działaniach profilaktycznych i informacyjno-edukacyjnych.

I tak, mundurowi z wydziału patrolowego – sierż. szt. Daniel Opęchowski i sierż. Marek Milewski – spotkali się z instruktorami Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin oraz dziećmi uczestniczącymi w „Letniej Akademii Karate Kyokushin”. Odbyło się ono 7 lipca. Policjanci zaprezentowali sprzęt policyjny oraz wykonali pokaz taktyki i technik policyjnych.

Innym razem dzielnicowi z gminy Lelis – st. asp. Tomasz Olesiński i sierż. szt. Tomasz Białczak – zajrzeli do remizy OSP w Lelisie. Tam mieli zajęcia ze strażakami i dziećmi. W spotkaniu z 3 lipca uczestniczył również Paweł Stawicki z Klubu „HDK Legion” w Ostrołęce. Było o bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym, wręczone zostały odblaski przekazane przez Legion i Starostwo Powiatowe w Ostrołęce. Dzieci dowiedziały się ponadto, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej w razie nieszczęśliwego wypadku. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć pokazu sprzętu strażackiego i policyjnego.

Z innym przesłaniem udali się 2 lipca do Kamianki w gminie Rzekuń dzielnicowy asp. szt. Sławomir Bączkowski, funkcjonariusz zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii asp. Krzysztof Kolator oraz podleśniczy Leśnictwa Kruszewo Krzysztof Piętka. Spotkanie miało na celu analizę możliwych zagrożeń, jakie mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo obozu harcerskiego zorganizowanego przez „Skautów Europy” z Warszawy.

Działania profilaktyczne ostrołęckiej Policji potrwają do końca wakacji. Są one organizowane w porozumieniu z lokalnym samorządem, radami osiedli, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, Strażą Pożarną i wieloma innymi podmiotami oraz instytucjami. Policjanci odwiedzają uczestników obozów harcerskich, półkolonii i innych form wypoczynku, lecz przede wszystkim mieszkańców miasta i powiatu.