Będzie więcej pociągów do Warszawy?

Miasto prowadzi rozmowy w sprawie zwiększenia liczby pociągów bezpośrednio jadących z Ostrołęki do Warszawy. Czy uda się przekonać do pomysłu samorząd województwa mazowieckiego?

W sprawę zaangażował się radny, były kolejarz, Jerzy Grabowski. Prosił prezydenta miasta o rozmowy z marszałkiem województwa na temat zwiększenia liczby pociągów bezpośrednio jadących do Warszawy, obniżki ceny biletów, a także skoordynowania rozkładów jazdy MZK i pociągów Kolei Mazowieckiej.

Cały czas staram się o to, żeby pociągi pasażerskie, które kursują z i do Ostrołęki i są obsługiwane przez spółkę KM, były w jak największej liczbie bezpośrednie do Warszawy, w godzinach dobrych dla mieszkańców – powiedział nam Jerzy Grabowski, który dodaje, że rozmowy w tej sprawie były prowadzone już przez samorząd poprzedniej kadencji. – Mam głosy od ostrołęczan, że dobrze się tymi pociągami podróżuje. Pociągów do Warszawy jest dziewięć par, tylko jedna bezpośrednia: Ostrołęka – Warszawa Zachodnia. W soboty i w niedzielę kursuje też pociąg do Warszawy Wileńskiej. Pozostałe pociągi do Warszawy są z przesiadkami. Najlepiej, żeby z Ostrołęki jechało się bezpośrednio do Warszawy Wileńskiej: tam mamy metro i można bardzo szybko się przemieszczać po stolicy.

Jerzy Grabowski uważa też, że bilety powinny być tańsze. Obecnie trzeba zapłacić za przejazd ok. 25 zł.

Dla mnie to za drogo. Cena nie jest konkurencyjna w stosunku do oferty autobusów. Myślę, że opłata za przejazd koleją powinna wynosić 15-17 zł. Z Płocka do Warszawy jest dalej niż od nas, bo 170 km, a bilet kosztuje tam do stolicy ok. 18 zł.

Łukasz Kulik odpowiedział na interpelację radnego. Jak się okazało, miasto już prowadzi rozmowy z marszałkiem dotyczące zwiększenie kursów z Ostrołęki do stolicy:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Max

Poczekamy, zobaczymy. Wysiłek Kulik podjął „wielki”, napisał pismo. Hej wyborcy, już się czujecie w pendolino do Warszawy?