Będzie Ostrołęcka Karta Seniora? Jakie zniżki ma oferować?

Na najbliższej sesji Rady Miasta radni głosować będą nad przyjęciem programu Ostrołęcka Karta Seniora. Utworzenie takiej karty byłą jedną z obietnic wyborczych prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika.

Z Ostrołęckiej Karty Seniora skorzystać będą mogli mieszkańcy miasta powyżej 60 roku życia.

Jakie zniżki ma ona oferować?

  • za bilety kinowe Akademii Edukacji Filmowej i Dyskusyjnego Klubu Filmowego oraz repertuaru premierowego w OCK – 25% ulgi,
  • za wstęp do Parku Wodnego w Ostrołęce – 25% ulgi,
  • za bilety do Muzeum Kultury Kurpiowskiej i Muzeum Żołnierzy Wyklętych – 20 % ulgi od ceny bez rabatów udzielonych z innych tytułów (po zawarciu stosownych porozumień),
  • za bilety na wydarzenia sportowo-rekreacyjne oraz artystyczne organizowane przez miasto Ostrołęka na hali im. Gołasia – 15% ulgi od ceny bez rabatów udzielonych z innych tytułów.

Trzeba jednak pamiętać, że zniżki mają się nie sumować z innymi rabatami. Do programu będą mogły przystąpić także partnerzy (sklepy, firmy itp.), którzy będą mogli zaoferować swoje ulgi dla ostrołęckich seniorów.

Jak czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały, w Ostrołęce zamieszkuje około 13 000 osób powyżej 60 roku życia. Rocznie ulgi z Ostrołęckiej Karty Seniora mają kosztować miasto ok. 80 tys. zł.

Radni nad utworzeniem takiej karty i programu będą głosować na sesji 26 września.