Banki nie rozdają pieniędzy! Nie klikaj w linki!!!

Mieszkanka Ostrołęki została oszukana na jednym z popularnym portali społecznościowych. Po kliknięciu w link, który dostała od sfałszowanej strony banku o rzekomej pomocy finansowej z uwagi na panująca trudną sytuację gospodarczą, kobieta straciła 800 złotych.

Oszuści cały czas modyfikują nowe metody działania. Wczoraj do ostrołęckiej komendy policji zgłosiła się 50-letnia mieszkanka Ostrołęki i powiadomiła o oszustwie na jej szkodę.

Kobieta powiedziała, że na jej indywidualny profil popularnego portalu społecznościowego otrzymała w minioną niedzielę wiadomość od ,,jednego z banków”, że z uwagi na trudna sytuację gospodarczą jej konto zostanie zasilone kwotą 800 złotych.

Szczegółowe dane miały być zawarte w przesłanym jej linku. Kiedy jednak Kobieta kliknęła w link podając swój kod stwierdziła po krótkim czasie, że z jej konta została wypłacona kwota 800 złotych.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.