Banery o podziale Mazowsza polityczne, czy nie? Prezydent uważa, że to akcja informacyjna

Na ogrodzeniach obiektów sportowych MZOS-TiIT zawieszono banery dotyczące sprzeciwu wobec podziału Mazowsza. Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik uważa, że plakaty nie mają „charakteru politycznego”.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Na banerach, które zawisły na ogrodzeniach obiektów sportowych zarządzanych przez MZOS-TiIT, napisano: „Nie dla podziału Mazowsza” oraz „Nie przenoście nam stolicy do Radomia”.

Zapytaliśmy MZOS-TiIT o to, czy banery zostały umieszczone za wiedzą i zgodą kierownictwa? Chcieliśmy też wiedzieć kto i z czyjego polecenia je tam rozwiesił? W końcu wszelka działalność o charakterze politycznym jest niedopuszczalna na terenie obiektów sportowych.

Na przesłane pytania odpowiedział nam prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik:

– Według nas banery dotyczące podziału Mazowsza nie mają charakteru politycznego. Jest to akcja informacyjna będąca nawiązaniem do stanowiska Rady Miasta Ostrołęki z września 2020 roku w sprawie zachowania integralności województwa mazowieckiego.

Prezydent Ostrołęki ma na myśli stanowisko radnych w sprawie zachowania integralności województwa mazowieckiego. Większość zagłosowała „za”, w głosowaniu nie wzięli udział radni PiS. Przewodniczący klubu PiS Jerzy Grabowski tłumaczył wówczas, że nie ma konkretnego planu co do podziału Mazowsza i że wszystko opiera się na doniesieniach medialnych. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

A Wy jakie macie zdanie na ten temat?

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
123

A ja jestm za tym aby ludowa władza rządowa, SOLIDARNA z branżami które pozamykała. zlikwidowała sobie diety poselskie i przeznaczyła je dla zamkniętych branż

Jan

Spóźniłeś się z komentarzem co najmniej trzy kadencję jak władza ludowa zamykała i sprzedawała za przysłowiową złotówkę nasz polski przemysł. Zakłady pracy pozamykali a naszych dzieci zmuszone głodem i brakiem pracy musiały wyjechać za granicę.
Gdzie wówczas byłeś? Teraz jak w Polsce rodziny są bezpieczne jak nigdy dotychczas, ty śmiesz pisać swoją nieprzyjazną dla Polski narrację.
Czy jesteś Polakiem?

Do wyżej

Kiedyś było sprawiedliwie, dostawało się pieniądze za pracę, a teraz pisowscy rozdają niepracujacym, albo bogatym, aby zyskać głosy w wyborach i to cała polityka rządzących.

Elf

Przez nieudolność rządu w trakcie drugiej fali większy przyrost śmiertelności był tylko w Bułgarii. Tak wyglada to bezpieczeństwo polskich rodzin za rządów PiS. O ile w marcu wirus był zaskoczeniem, o tyle na jesieni był już czymś znanym. Naukowcy ostrzegali przed II falą, a Czarnek wysłał dzieci do przepełnionych szkół bez maseczek. Doradca premiera Horban, przyznał, że rząd latem planowo doprowadzał do zarażeń. Wydawało im się, ze odporność zbiorowa się stworzy, a cała operacja wymknęła się spod kontroli.

Tom

Idiotyczna odpowiedź. Polityczne banery są np. na balkonie muzeum kultury kurpiowskiej czy na budynkach szpitala. To też nawiązanie do stanowiska Rady Miasta?

Yeti

Zwłaszcza że muzeum kurpiowskie i szpital podlegają marszałkowi

Rafa

Głupia akcja platfusow i struzikowców. Jeszcze głupsza odpowiedź z ratusza!

Do rafa

Bandery mogą wisieć tylko te związane z polityką Jarosława, kota i Pinokia. Oto jest prawda.

Nie za podziałem

Banery wiszą na płotach wielu instytucji w Ostrołęce.
Nie piszcie bzdur, że tylko na płotach MZOSTiIT!
Niech ktoś z redaktorków się przejedzie po mieście i wtedy napisze na jakich płotach wiszą.

gosc

Znowu PiSokomuna chce dzielić i skłócać.

Zenek

Chcesz żeby nie było wolności słowa i dla was najlepiej zlikwidować TVP info narodowe media.
Polacy na to nie pozwolą.
Wam wszystko można, co robią banery polityczne, może za taką działalność polityczną prezydent miasta przyzna nagrody z naszego wspólnego budżetu.

Kos

Jak takie banery wiszą na prywatnych płotach to problem właścicieli płotów. Ale jak wiszą np. w Mzostit albo na słupach Ock, to jakim prawem te instytucje zajmują stanowisko polityczne?