Bajki, które dbają o rozwój dziecka. Centrum Natura i bajkoterapia

Multimedialne Centrum Natura walczy o przetrwanie. W dobie koronawirusa trzeba było odwołać wszystkie koncert i wystawy, zawiesić warsztaty dla dzieci i zamknąć restaurację…. Pomysłem na ożywienie działalności placówki jest sklep internetowy.

Znajdziesz w nim multibooki, e-booki i audiobooki. Multibooki to udźwiękowione audiobooki, z animacją i mini-grami do pobrania na komputer. Książki są wyposażone w niezależne od siebie funkcje: samodzielnego czytania, słuchania (lektor), interaktywnego przekładania stron oraz zmiany ilustracji.

W opowiadaniach znajdziemy dużo ważkich tematów. M.in. o ochronie ptaków i segregowaniu odpadów, są zabawy logopedyczne i „wyprawy” po dziełach najwybitniejszych polskich malarzy i fotografów, a także zagadnienia związane z radzeniem sobie z emocjami czy z wizytą u lekarza.

W tworzeniu treści opowiadań twórcy opierają się na metodzie bajkoterapii, która jest doskonałą metodą wspierania rozwoju dzieci.

Oto przykład:

– Żaba Eugenia rozpłakała się, jakby w środku niej pękła jakaś torebka z wodą. I to było dziwne, bo przecież wcale nie chciało jej się płakać. Była zła. Okropnie zła na mamę za tę sukienkę. A właściwie to nie zła, tylko smutna i… Eugenia już sama nie wiedziała, co czuje, ale wiedziała, że kapiące na brodę łzy przynoszą ulgę. Jak poradzić sobie z takim ogromem uczuć? Tego właśnie uczy ta bajka psychoterapeutyczna.

więcej: tu