„Bądź bezpieczna na wsi” w Lelisie wraca. Zobaczcie zdjęcia z zajęć

Epidemia koronawirusa i obostrzenia z nią związane przekreśliły bądź przerwały wiele projektów. Jeden z nich wraca po przerwie – za nami zajęcia „Bądź bezpieczna na wsi”.

„Bądź bezpieczna na wsi” to projekt skierowany do pań. Kobiety uczą się samoobrony, mają szkolenia z wielu zagadnień związanych z bezpieczeństwem.

W środę 17 czerwca uczestniczki kursu spotkały się z Anną Szymańską – panią psycholog z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Temat spotkania: „Jak nie stać się ofiarą?”.

W rozmowie o sytuacjach kryzysowych wykazano m.in. co wpływa na zachowanie osoby pokrzywdzonej (ofiary) oraz omówiono typy sprawców przestępstw. Prowadząca poprzez ćwiczenia warsztatowe i prezentację zwróciła też uwagę na to, że pewne cechy osób, czy ich zachowanie mają wpływ na zwiększenie prawdopodobieństwa stania się ofiarą.

Po teorii przyszedł czas na praktykę, czyli zajęcia z samoobrony. Prowadził je instruktor Piotr Trzciński, a pomagał sensei Radosław Sikora.

Panie odgrywały rolę zarówno sprawcy napadu z nożem, jak również skutecznie broniącej się ofiary. Poznane skuteczne techniki samoobrony mogą w wielu niebezpiecznych sytuacjach uratować życie i zdrowie.

Oczywiście zajęcia poprzedziła dezynfekcja rąk, badanie temperatury, wyjaśnienie procedur związanych z COVID-19 i zapoznanie się z aktualnymi przepisami.  

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
ASIA

Bezpieczne bezpieczeństwo na wsi, brawo dziewczyny!

Heniek

Odkażone Kurpianki dają radę nawet wirusowi💪😉