Awantura w szkole w Olszewie Borkach. Nauczycielka była agresywna

W Szkole Podstawowej w Olszewie Borkach rankiem 24 października było głośno i burzliwie. Padały mocne słowa i doszło do przepychanki. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że agresorką była jedna z nauczycielek.

W policyjnym języku należałoby stwierdzić, że doszło do napaści słownej, napaści fizycznej i użycia gróźb karalnych. Atakowaną była wicedyrektorka szkoły, atakującą nauczycielka tej szkoły. Do ataku doszło ok. godz. 9.45.

Z nieoficjalnych relacji wynika, że tuż po dzwonku na lekcje do gabinetu pani wicedyrektor wkroczyła zdenerwowana jedna z nauczycielek i już od progu zaczęła wykrzykiwać pod adresem wicedyrektorki inwektywy w stylu: „jesteś zerem”, „nic tu nie znaczysz”, „załatwię cię”…

Zwrócono jej uwagę, że zachowuje się niestosownie, i że powinna być już na lekcjach z dziećmi. Wicedyrektorka weszła do swojego gabinetu. Nauczycielka ruszyła za nią. W gabinecie doszło do dalszych wykrzykiwań i przepychanek, a potem akcja znowu przeniosła się do sekretariatu.

O co paniom poszło? Tego nie udało nam się ustalić. O zajściu została powiadomiona policja i trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

Dyrektor Marzena Borkowska sprawy nie komentuje.

Wiem, że coś takiego miało miejsce, ale przebywam na urlopie, sytuację znam tylko z opowieści, i nie mogę jej komentować – powiedziała nam pani dyrektor.

Wójt Olszewo Borek Aneta Larent zna sprawę. Jest zszokowana.

– Już wcześniej miałam skargi na tą nauczycielkę i jej agresywne zachowania. Skarżą się dzieci, skarżą rodzice, skarżą nauczyciele… 24 października zwróciłam się do radcy prawnego i kuratorium oświaty z pytaniem, jak należy dalej postąpić, i na pewno nie zostawimy tej sprawy bez dalszego biegu – zapewnia.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
31 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Trzmiel

Rób Aneta porządek w tej szkole, ani kroku w tył jak to piszą kulikowcy

Rafał

Kłamstwa wyssane z palca.

Cox

Kto jest ta nauczycielka agresora?

Rafał

Nie ma takiej

Uteq

To napisz co jest kłamstwem. Kto kłamie. Po co?

Zasady

Z tego co słyszałem jest kilku świadków zdarzenia, którzy złzożyli zeznania na policji. Zresztą policja była też na miejscu zdarzenia. Na agresję słowną czy fizyczną, poniżanie innych zgody być nie może. Nigdzie. Tym bardziej w szkole. Mam nadzieję, że pani dyrektor wyjaśni sprawę i wyciągnie konsekwencje przewidziane prawem, a sprawie przyjrzy się też kuratorium.

Interesant

Neta na urlopie.

Qetu

Czy ktoś może podać więcej szczegółów?

Skrz

Hm… Skarżą się dzieci, Skarżą się rodzice, Skarżą się nauczyciele, Skarżą się przechodnie, Skarżą się sprzątaczki, Skarżą się przedszkolaki, Skarżą się niemowlęta, Skarżą się bezpańskie psy przebiegające obok szkoły, Skarżą się liście opadające z drzew… Co dalej?

Bronco Bill

to proste. poskarż się i ty buuhahahahaha

Interesant

Jak w tej bajce o Kopciuszku: zrobiszto i to i jeszcze to i tamto i owo i… to pójdziesz na bal. Ale tam była dobra wróżka, która pomogła i bal skończył się cudownie.

Kasia

Ciekawa sprawa. Wcześniej jakoś nikt z nikim się nie bił. Pani wójt a co to za nowe urlopy w szkołach. Ledwo październik a już dyrektorki z Olszewo-Borek i Nowej wsi na urlopach? W innych szkołach też dyrektorzy tylko bywają a nie są, wpadają i wypadają. Czy tak ma wyglądać dobra zmiana w szkołach?

Booboo

Boli was zmiana nieroby ? do roboty lenie !!!

Gość

Stara ekipa nie może się pogodzić z utratą władzy więc wpada w furię.

kamera

jaki dyrektor taka atmosfera

Booboo

Pracować wam się nie chce biedne ,,profesorki” Kiedyś wystarczyło lizusostwo i donosicielstwo a teraz pracy żądają ? Co za czasy biedne stworki … Może by donosik upisać co rudaski??? Do roboty lenie a nie to pa pa do Targoru !!!

Interesant

Ale złośliwy jesteś! Tak wam się teraz porobiło w Olszewie Borkach? Zmiany zmiany zmiany.

beata

Jak tak ciężko nowi pracują to dlaczego są na urlopach? To jak teraz pracują będzie widać po owocach na koniec roku szkolnego. Ja nie mówię, że będą złe ale i poprzednich też nie obrzucam błotem. Ja uważam, że zawsze od wieków byli dobrze pracujący nauczyciele i obiboki i tak jest do dziś. Dużo zależy od mentalności rodziców. Jeżeli zależy im tylko na dobrych ocenach bo n-lka nie wymaga ani od siebie ani od uczniów to taki n-l jest dla nich dobry ale jak mają świadomość, że ta droga prowadzi donikąd to wtedy taki n-l ma przechlapane.

Booboo

Interesant zabolało trafiłem w Ciebie ? To dobrze tal miało być !

Booboo

Ruda módl siężeby cię adwokat nie wyr ….ał

Ktoś

Przedstaw się może, świniowaty bohaterze i już chyba późno módlić się o rozum. Lepiej może o ciepły PRZYTUŁEK.

Jan

Ta wicedyrektor to ogolnie nielubiany czlowiek, jak twierdzą liczni jej domena to „po trupach do celu”. Jak widać realizuje swoje przedsięwzięcie. Tylko współczuć wspolpracownikom.

Cała prawda

Jak nie lubisz swojej Pani wicedyrektor to powiedz jej to w twarz. Z tego co wiem lubi słuchać ludzi i ich rozumie. Ciebie pewnie też.

Kris

Mysle ze czesc starej kadry nie moze pogodzic sie ze zmianami (ciezko przesadzic stare drzewa) dlatego taki cyrk odczyniaja. Zmiany sa potrzebne zeby byl postep dlatego dajcie ludzie szanse tym dyrektorkom zeby mialy mozliwosc sie wykazania w pracy.

Interesant

Jaki postęp?

Kris

Podniesienia jakosci pracy szkoly

tik tak

wieść gminna niesie, że Pani AL dostała od Pana AC rozkaz zrobienia porządków po wyborach…to się zaczęło

Bobek

Teraz Ostrołęka widzę jaki jednostronny artykuł

Mieszkaniec

Bardzo dobrze że dyrektorki ktore myślały że dożywocie stanowiska mają poleciały. W czasie pracy do fryzjera se jeździły i robily co chciały a szkoły miały gdzieś. Gratuluję pani Wójt decyzji

jolka

Pani AL – kiedyś kadencja się skończy i podziękują pani. Podziękują też i dyrekcji szkoły. Czas szybko leci.

Krzysztof

Zgadzam sie w zupełności. Dyrekcja poprzedniej kadencji przynajmniej Policji na współpracowników nie wzywala. A kobieta, ktora zaatakowala wice- zapewne miala ku temu powody i nerwy puscily. I nic dziwnego- nie każdy jest w stanie wytrzymac taka atmosfere w pracy. Ludzie na poziomie potrafią sprawy rozwiązać między sobą. Dobra atmosfera w pracy to podstawa. Ale jacy rządzący- taka atmosfera…!!! To byl zły wybór Pani Wojt. Nasuwa sie pytanie, co kierowało Panią Wojt, że dokonała takiego wyboru. Najwyraźniej zbyt mało zna ową Panią. Wice myślała, że wszyscy sie podporządkuja pod jej rządy- niestety nie tędy droga!!! Szacunek wzgledem ludzi to podstawa!