Atletki i Atleci z Ostrołęki tuż za podium

W piątek 12. kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się I RZUT Ligi Wojewódzkiej Wieloboju Atletycznego. Nasz region w zawodach reprezentował 10 osobowy zespół UKS Atleta Ostrołęka.

Zespół ten tworzyło troje uczniów Szkoły Podstawowej z Obierwi, jedna uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ostrołęce i 6 dziewcząt Szkoły Podstawowej Nr 10 w Ostrołęce. O prymat najlepszego wieloboisty rywalizowało 20 dziewcząt i 45 chłopców.

A wielobój atletyczny rozgrywany był w czterech konkurencjach sportowych: bieg wahadłowy 4×10 m, skok w dal z miejsca obunóż, siady z leżenia na plecach i rwanie na technikę.

W klasyfikacji indywidualnej ostrołęckie zawodniczki zajęły następujące miejsca:

• Dagmara Krawczyk (SP 10) – 15.

W klasyfikacji chłopców Kacper Mróz wywalczył 7. miejsce, a Kacper Krajza uplasował się na 19. pozycji. Obaj chłopcy to uczniowie SP w Obierwi.

W klasyfikacji drużynowej zawodnicy UKS Atleta z Ostrołęki zajęli 4. lokatę wśród 8 startujących drużyn województwa mazowieckiego.

Młodym sportowcom w osiągnięciu dobrych wyników pomogli zawodnicy Atlety Justyna Niedzwiecka i Jakub Borkowski oraz trenerzy Władysław Niedźwiecki i Karol Janczewski.