Atleci na mistrzostwach: dwa medale brązowe i siedem rekordów życiowych

23 listopad był emocjonującym dniem dla ostrołęckich ciężarowców. Dwóch zawodników UKS ATLETA Ostrołęka sekcji podnoszenia ciężarów wzięło udział w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego do 16 lat. O prymat najlepszego walczyli na pomostach ciechanowskiej siłowni im. Ireneusza Palińskiego.

Wiktor Wieremiejczyk, w kategorii wagowej 67 kg, zaliczył pięć na sześć możliwych podejść. W rwaniu pierwsze podejście 40 kg, drugie 45 i trzecie 48 kg zaliczył bezbłędnie. Podrzut rozpoczął od 50 kg, w drugiej próbie poprawnie zaliczył 55 kg. Trzecia próba, na 60 kg, nie zyskała uznania w oczach sędziów. Tym samym uzyskał 103 w dwuboju i ustanowił rekord życiowy w rwaniu i dwuboju.

Dawid Osowiecki, w kategorii wagowej plus 102 kg, rozpoczął od 37 kg. W drugiej próbie podszedł z powodzeniem do ciężaru 42 kg, czyli o 1 kg więcej od swojego rekordu życiowego. W trzeciej próbie, na sztandze o ciężarze 45 kg, ustanowił nowy rekord życiowy w rwaniu. Równie dobrze Dawidowi poszło w podrzucie.

Podsumowując: Wiktor ustanowił dwa rekordy życiowe i zdobył brązowy medal, a Dawid ustanowił aż pięć rekordów życiowych i – z wynikiem 100 kilogramów w dwuboju, zdobył brązowy medal Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Juniorów do 16 lat na rok 2019.

Siedem rekordów życiowych i dwa medale brązowe są bardzo dobrym dorobkiem ostrołęckich ciężarowców – komentuje trener Władysław Niedźwiecki, który odebrał puchar za szóste miejsce w klasyfikacji drużynowe (wywalczone tylko przez dwóch zawodników).

Podczas zawodów w Ciechanowie w roli trenera startu wystąpił były ciężarowiec Narew Ostrołęka, a obecnie trener wspomagający, Zenon Grądzki. W roli sędziego grupy dziewcząt zobaczyliśmy natomiast trenera klubowego Atlety, Władysława Niedźwieckiego.

0 0 vote
Article Rating
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
6 miesięcy temu

Gratuluje chłopcom i trenerom. Bardzo ładne zdjęcia 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x