Atleci na miejskiej sesji. Bo mamy mistrza Europy w trójboju siłowym

Jakub Borkowski – zawodnik UKS Atleta Ostrołęka, z wynikiem 610 kg stanął na najwyższym stopniu podium na Mistrzostwach Europy federacji WPA w trójboju siłowym w formule amator.

Mistrzostwa zostały rozegrane 22 listopada. 28 listopada zawodnik, razem ze swoim trenerem Władysławem Niedźwieckim, zostali zaproszeni na obrady miejskiej rady.

-To historyczny wynik, jeśli chodzi o sporty siłowe. Ciesze się, że dzięki dużemu zaangażowaniu Władysława Niedźwieckiego sekcja ostrołęckich siłaczy się odbudowała, i ostrołęccy atleci odnoszą tak ogromne sukcesy – powiedział przewodniczący rady Wojciech Zarzycki.

Przewodniczący wspomniał także, że Jakub Borkowski to nie tylko wybitny sportowiec, ale także bardzo lubiany nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 10, a jego mama – Małgorzata, pracuje w wydziale oświaty w Urzędzie Miasta Ostrołęka

Głos zabrał trener UKS Atleta Władysław Niedźwiecki: – Reaktywowaliśmy ten klub w 2014 roku przy pomocy prezydenta Kotowskiego. Chcemy nawiązać do poprzednich tradycji z czasów MZKS Narew Ostrołęka. Odnosiliśmy wówczas ogromne sukcesy, mieliśmy 7-krotnego mistrza kraju,17-krotnego rekordzistę Polski i rekordy Europy. To był mój brat, Jan, a więc tradycje rodzinne też tu wchodzą w grę.

Staramy się jak możemy, zaczynaliśmy od jednego gryfu. Nawet z własnych środków kupujemy sprzęt, żeby można było trenować. Przybywa nam sporo młodzieży, w wieku 10 – 13. lat. Jest co robić i jest z kim trenować, chodzi tylko o sprawienie coraz lepszych warunków do trenowania i zdobywanie środków na wyjazdy.

Jakub trenuje od szkoły średniej, ja dołożyłem tylko małą cegiełkę do jego rozwoju, a tak to jego wielki osobisty sukces – mówił skromnie trener.

najnowszy najstarszy oceniany
Wielki Fan
Gość
Wielki Fan

Brawo!!! UKS Atleta nie tylko wrócił na areny sportowe ale i na salony;)

Mieszczuch
Gość
Mieszczuch

Miasto powinno zauważyć już dawno wielką rolę sportów siłowych w wychowaniu młodzieży w naszym mieści:)