Ataki na kościoły w Polsce: 22 wtargnięcia na msze i 79 zniszczeń

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński wydał oświadczenie w sprawie ataków na kościoły, które miały miejsce w związku z ostatnimi protestami.

W związku z ulicznymi protestami w ostatni weekend policja zabezpieczała 386 kościołów. Niektórzy uczestnicy protestów przeszkadzali w nabożeństwach, dochodziło też do aktów profanacji symboli religijnych, obrażaniu duchownych i wiernych, a także niszczeniu elewacji świątyń.

Mundurowi odnotowali 22 wtargnięcia na msze i 79 uszkodzeń elewacji. Zatrzymano 76 osób, a w 101 przypadkach policja z prokuraturą prowadzi postępowania Z powodu tych wydarzeń oświadczenie wydał minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, oto jego część:

„Wobec zapowiadanych przez liderów i organizatorów protestów kolejnych prób podobnych aktów agresji i profanacji, podlegająca mi Policja będzie podejmowała zdecydowane działania. Celem Policji zawsze było i pozostaje zapewnienie porządku publicznego oraz bezpieczeństwa wszystkim obywatelom.

W Polsce każdy musi respektować obowiązujące przepisy bez względu na swoje poglądy i przekonania. Jeśli ktoś łamie prawo, musi się liczyć ze stanowczą reakcją państwa. Agresywne i wulgarne zachowanie uczestników demonstracji, dewastowanie kościołów, profanacje miejsc kultu religijnego oraz pomników i tablic, upamiętniających wybitne osoby lub ważne wydarzenia w przestrzeni publicznej spotkają się ze zdecydowaną reakcją funkcjonariuszy Policji.”

4.3 6 głosów
Ocena artykułu
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
***** ***

Zaczęła się cenzura ?

Rafa

Paszoł won od kościołów

Edek

Jeśli kościół zaczyna włazić z buciorami do łóżek obywateli to niech spodziewa się rewizyty.

Franek

Kto by chciał do ciebie włazić , fui

Vincenty

Może cię uświadomił ale Kościół i wiara właśnie od tego jest. Nauczać niezmiennych standardów moralnych robibto od wieków i przez kolejne wieki robił będzie. A ty myślałeś że niby jaka jestvrola wiary i Kościoła?

***** ***

Kościół i wiara jest dla tych którzy tego chcą. Niech zajmie się swoimi owieczkami czy raczej baranami.
Od wolnych ludzi wara.
Czy może według ciebie kościół ma prawo ewangelizować mieczem ?
Niech najpierw zrobią porządek ze spasionymi pedofilami w swoich szeregach zanim zaczną mówić o jakiejkolwiek moralności.

Rum

A widziałeś w sejmie jakiegoś księdza?

Rum

To nie kościół do łóżek, tylko gejowskie łóżka na ulice!

Tytus

Konstytucja jest sprzed lat, podpisał ją lewicowy prezydent, orzeczenia dokonał Trybunał Konstytucyjny ( nie ma w nim ani jednego księdza), dlaczego lewactwo czepia się wspólnoty Kościoła i niszczy świątynie?

Kama

Bo to lewactwo plus zbuntowana dla samego zbuntowana młodzież

Zosia

Bo tak

Stan

Nawet zaborcy rzadko odważyli się przeszkadzać w nabożeństwach , jakaś dzicz dziś się panoszy

Ola

To nie dzicz się panoszy, a obywatele maja dość zgniłego od środka kościoła. Właśnie złamany kompromis aborcyjny został wymuszony przez kościół. Brak porządnej edukacji seksualnej jest wymuszane przez kościół. Religia w szkole, kasa dla Rydzyk i ukrywanie przestępców seksualnych w samym kościele, dużo by wymieniać . Najgorsze przed kościołem się dopiero zaczyna. Możecie zmuszać wasze dzieci do chodzenia na religię, do chodzenia ba mszę, ale te dzieci i młodzież jak tylko dorosną będą trzymały się id kościoła z daleka. Kościoły w Polsce pustoszeją szybciej niż wam się wydaje.

Stan

Ales ty durna, kto cię zmusza do chodzenia na Mszę Św. , kto zmusza dzieci do chodzenia na religię, Rob co uważasz ale się nie ośmieszaj

Ola

Kosciol wpływa na prawodawstwo. Niechodząca na religię dzieci są narażone na ostracyzm ze strony innych uczniów i nauczycieli, nie wspominając już o zbędnych okienkach. Kościół blokuję dostęp do opartej na wiedzy naukowej edukacji seksualnej w szkołach. Lekcje religii odbywają się kosztem innych przedmiotów. Podatnicy są zmuszani do finansowania religii, Rydzyka, rekolekcji w szkołach.

Polak

Nie masz prawa profanować, odbierać możliwości wyznawania wiary. Takie działanie doprowadzi do wojny domowej. społeczeństwo jest podzielone 50 na 50, więc jak tak dalej pójdzie, będzie wojna.

Inter

Tylko brudna bolszewia atakuje świątynie. Tak było za Lenina, Hitlera itp.

Jarek

Podziękujcie za to swojemu prezesowi!

Vincenty

To nie prezes atakuje tylko wy i to tylko wasza odpowiedzialność. Tłumaczenie trzylatka bo Jasiu powiedział to ja szybę wybilem.

Ola

Człowieku to prezes rozkazał Przyłębskiej wydać takie a nie inne orzeczenie, aby wywołać demonstracje. PiS doprowadził do chaosu nie przygotowując kraju na II falę, a teraz szuka kozła ofiarnego. Przejedzie się jednak na tym nieźle, bo młodzi ludzie się obudzili i nie dadzą sinieć złej odbierać wolności.

Smutne

Młode dziewczęta a tyle wulgaryzmów, przekleństw. Bez wartości , kultury i delikatności. Wali siarą i tyle. Szkoda mi ich tych manifestujących chęć zabijania dzieci.

Maria

Wara od kościołów!!!
Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy.

Maria

Jesteście zmanipulowani. Wydaje się Wam, ze działacie spontanicznie na ulicach, a tak naprawdę jesteście tylko marnymi pachołkami posłów PO, którzy tak chorobliwie chcą się dorwać do władzy, ze nie farba się przed tym, aby wykorzystać nieświadoma młodzież. Manipulują Wami i podburzaja,m a sami siedzą w ciepłym fotelu i przyglądają się Waszej głupocie.
Te „spontaniczne protesty” były przygotowane skrzętnie, gdy tylko sprawa poszła do Trybunału, już miesiąc wcześniej ktoś opracowywał na zabraniu Wasze „spontaniczne protesty”. Żałosne, ale prawdziwe. Nie dajcie się manipulować ani wykorzystywać. Młodzi jesteście, na więcej Was stać.

Rum

A co na to Wałęsa? Przecież Bozię cały czas nosił w klapie!
Coś za cicho siedzi.

Rum

Trzeba zabrać ludziom 500+ na dzieci i przeznaczyć to na skrobanki po COVID party!

Rum

A Putin zaciera ręce!