Atak nożownika na Jaracza! „Bez słowa odepchnął mnie i zaczął ciąć nożem” (AKTUALIZACJA)

Gdyby nie to, że mężczyzna zaatakowany przez nożownika, to były żołnierz zawodowy i zawodnik karate kyokushin – a więc osoba znająca sztuki walki – ta historia mogła się skończyć tragicznie.

Do zdarzenia doszło 13 stycznia w jednym z bloków przy ulicy Jaracza w Ostrołęce. Napadnięty opowiada:

Kilkanaście minut przed godz. 18.00 wyprowadziłem psa. Wróciłem do domu, zostawiłem psa i znowu wyszedłem. Na klatce schodowej mijałem mężczyznę. Ten bez słowa odepchnął mnie i zaczął ciąć nożem.

Po którymś dźgnięciu zaatakowany chwycił ostrze w dłoń, ale napastnik wyrwał je raniąc poszkodowanemu rękę.

Napadnięty relacjonuje:

– Chwyciłem obiema rękami za nadgarstek, w którym trzymał nóż i uderzyłem kilkukrotnie o poręcz, aż upuścił narzędzie, obezwładniłem go i krzyczałem o pomoc.

Żona wyjrzała z mieszkania i też zaczęła krzyczeć. Mężczyznę uciekł. Po przyjeździe policji okazało się, że to sąsiad, który ma jakieś urojenia i już wielokrotnie były z nim podobne incydenty, również z niebezpiecznymi przedmiotami.

– Policjanci znaleźli napastnika i zabrali go. Gdyby nie moje wyszkolenie wojskowe i gruba kurtka, która zatrzymała ostrze, to byłoby tragicznie.

AKTUALIZACJA – komunikat policji

Komunikat w sprawie ataku nożownika wydała policja w Ostrołęce:

– W poniedziałek 13 stycznia kwadrans przed godz. 18 dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o ataku agresora w jednym z bloków na terenie miasta – informuje oficer prasowy policji Tomasz Żerański. – Zgłaszająca oświadczyła, że jej męża zaatakował obcy mężczyzna, używając noża.

Na miejscu już po chwili byli policjanci z wydziału patrolowego, którzy w klatce zastali 27-letniego mieszkańca Ostrołęki, który miał skaleczoną dłoń, powierzchowne rany okolic brzucha oraz pociętą kurtkę.

– Według wstępnych ustaleń poczynionych na miejscu wynikało, że gdy pokrzywdzony 27-latek szedł po schodach, bez żadnego powodu został zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę, który zaczął zadawać ciosy nożem. Po odparciu ataku przez poszkodowanego sprawca uciekł.

Napastnikiem był 40-letni mieszkaniec Ostrołęki. Został zatrzymany w mieszkaniu tego samego bloku. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego.

0 0 vote
Article Rating
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lonika
4 miesięcy temu

Zdjęcie, imię, nazwisko… To powinno już być dawno podane do opinii publicznej…

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x