Arkadiusz Czartoryski w TVP Info o szefie MSWiA i nowym sondażu

Poseł Arkadiusz Czartoryski był w środę 14 sierpnia gościem programu „Panorama opinii” w TVP Info. Dyskusja dotyczyła kilku ważnych, aktualnych tematów. Prowadzący program pytał gości, czyli posłów Arkadiusza Czartoryskiego (PiS) oraz Marka Sawickiego (PSL), m.in. o nominację Mariusza Kamińskiego na ministra spraw wewnętrznych i administracji.

– Mariusz Kamiński jest dobrym fachowcem, bo służby, którymi kieruje bardzo dobrze funkcjonują (Kamiński był szefem CBA – red.) – mówił poseł Arkadiusz Czartoryski (PiS). – Ważny jest też kontekst: mamy bardzo niewiele do końca kadencji Sejmu, a zatem nie są, moim zdaniem, wskazane jakieś ogromne rewolucje w rządzie. I dobrze się stało, że sprawdzony szef tych służb specjalnych zostaje szefem MSWiA.

To akurat takie ministerstwo, które powinno w jak największym spokoju i neutralności politycznej pracować. Pan minister Kamiński kierując CBA udowodnił swoją bezstronność polityczną.

Arkadiusz Czartoryski był też pytany o to, czy PiS obawia się Pawła Poncyliusza i Pawła Kowala, którzy znajdą się na listach Koalicji Obywatelskiej.

– Dziwię się, że opozycja, zwłaszcza Platforma Obywatelska, Nowoczesna i te wszystkie ugrupowania nie chcą z nami dyskutować na temat programów. Wprowadziliśmy szereg konkretnych rozwiązań dla Polaków, ostatnio obniżenie podatków dla najmłodszych pracowników, 2 mln Polaków skorzysta z tego rozwiązania, z zerowego PITu. Teraz mamy przygotowane ustawy o obniżeniu PIT-u z 18 do 17 proc., a Platforma Obywatelska unika debaty o programie dla Polski.

Nazwiska są bardzo ważne, ale przede wszystkim ważny jest program.

Padł też temat najnowszego sondażu IBRIS dla „Faktów”, który mówi o tym, że prawie 100 proc. przepytanych rolników boi się powrotu PO do władzy.

– Ja jestem akurat ze wschodniego Mazowsza, czyli to dosyć rolniczy teren, i spotykam się z rolnikami. Rolnicy są bardziej zainteresowani tym, że jest program na wapnowanie gleb wprowadzony przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, jest duży program na nawadnianie, czyli walka z suszą: deszczownie, studnie głębinowe, teraz przyjmowane są wnioski określające szkody wyrządzone przez suszę – mówił poseł z Ostrołęki. – W ubiegłym roku na wypłatę odszkodowań suszonych i innych wypłacono 2,2 mld złotych. To są konkrety.

Szereg programów rolnych bardziej rolników interesuje niż nawet kwestie personalne: kto będzie startował z dwójki czy jedynki. I dlatego sądzę, że ten sondaż, o którym pan mówi, jest prawdziwy.

Całą „Panoramę opinii” z udziałem Arkadiusza Czartoryskiego obejrzycie TUTAJ.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
A.K.

Dobre wystąpienie Arku. Szacun !

Artur

Arek,

ciesze się, że to właśnie Tu reprezentujesz nasz region, nasze miasto i nasz powiat.

Robertson@gmail

W sprawach rolnych poseł Czartoryski zaginął Sawickiego raz za razem

Max

Panie Pośle , doświadczenie procentuje

John

Nasz Poseł na poziomie, jak zawsze

Miro

Dobrze się p. Arkadiusza ogląda i słucha. Ale wrogów Panu nie ubywa. Tak już jest, jak nie mają argumentów, powtarzają głupoty, zwłaszcza na mo i eo