Arkadiusz Czartoryski sumuje wybory do europarlamentu

Czy w Pana ocenie wynik do europarlamentu przełoży się na wynik wyborczy do Sejmu i Senatu i jesienią PiS wygra ponownie?

Arkadiusz Czartoryski: Przede wszystkim bardzo dziękuję za zaufanie i głosy oddane na PiS. To wielkie zobowiązanie, by jeszcze ciężej pracować dla Polski. Osobiście byłem bardzo ciekawy, jak zostanie oceniony PiS po 3,5 latach rządów. Na spotkaniach z wyborcami, które starałem się organizować każdego tygodnia, dyskutowaliśmy o tym, że obecnie w Polsce mamy najniższe bezrobocie od 1990 roku, najwyższy w Europie wzrost gospodarczy, firmy mają duży pakiet zamówień, pierwszy raz od 1990 roku wzrasta siła armii polskiej, powstała Obrona Terytorialna, zatrzymaliśmy zamykanie szkół, posterunków policji, a na infrastrukturę lokalną skierowane zostało o wiele więcej pieniędzy. Słyszałem na tych spotkaniach dużo dobrych słów, ale w przestrzeni publicznej dyskusja koncentrowała się na innych tematach. W mediach dominowały takie kwestie jak: strajk nauczycieli, pedofilia, kwestie praw LGBT i jakieś kuriozalne marsze przebierańców. Bardzo byłem ciekawy, czy pomimo tego medialnego zamieszania Polacy dostrzegą progres gospodarczy rządu PiS. W mojej ocenie dostrzegli, o czym świadczą właśnie wyniki wyborcze.

Programy socjalne to dobry pomysł?

Arkadiusz Czartoryski: Wprowadzone programy społeczne, tj. 500 plus, 13 emerytura czy skrócenie wieku emerytalnego, to nie tylko ukłon w kierunku polskich rodzin, ale także wyraz szacunku dla pracy całego społeczeństwa. Teraz ludzie mają poczucie, że podatki każdego z nas idą na konkretne cele, że trafiają do dzieci i rodzin. I to chyba zostało bardzo pozytywnie ocenione przez osoby głosujące.

PiS odniósł spektakularny sukces wyborczy zarówno w Ostrołęce, jak i w powiecie ostrołęckim. A jako ocenia Pan wynik wyborczy PiS w skali kraju?

Arkadiusz Czartoryski: Proponuje trochę liczb – w 2015 roku PiS otrzymał 5 711 887 głosów i, uwaga, przy frekwencji wyższej bo wynoszącej aż 50,92 proc. W niedzielnych eurowyborach (26 maja – przyp. red.) otrzymaliśmy 6 192 780 głosów przy frekwencji 45,68 proc. Oznacza to, że otrzymaliśmy 480 tysięcy głosów więcej niż w 2015 roku przy niższej frekwencji i trudnych dla nas eurowyborach. To najlepszy wynik wyborczy od 1990 roku w jakikolwiek wyborach. Nikt w Polsce nigdy nie otrzymał takiego poparcia. Liczby więc mówią same za siebie.

Jak można skomentować decyzje wyborców w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim ?

Arkadiusz Czartoryski: Cieszę się z wyniku w powiecie ostrołęckim, gdzie otrzymaliśmy 70 proc. poparcia. Na mnie zagłosowało 9 504 wyborców. Tym samym trzymałem w regionie (Ostrołęka i powiat ostrołęcki) najwięcej głosów spośród wszystkich kandydatów. Bardzo dobry wynik uzyskał też startujący z pozycją 1 na liście PiS Adam Bielan, który zdobył u nas aż 8 812 głosów. Dziękuję za każdy oddany głos. Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik poparł kandydaturę Pawła Wojtunika z Koalicji Europejskiej, wykorzystując do tego stronę internetową Urzędu Miasta i Facebooka ratusza. To bardzo dziwne, bo rodzi się pytanie co kiedykolwiek zrobił Pan Wojtunik dla Ostrołęki, zresztą ta kandydatura zupełnie nie zyskała poparcia. Pozostawiam taką postawę prezydenta Kulika do oceny ostrołęczan.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
olo1

Brawo PiS.
Brawo poseł Czartoryski.
Brawo mieszkańcy Ostrołęki i powiatu.
Tak trzymać.

Jerzy

Jest super Panie Pośle, Tak trzymać. Pełna mobilizacja była PIS-u.

ABc

Hi hi hi minus 9000 głosów w okręgu ostrołęcko siedleckim dl Czartoryskiego. Hi hi hi. Ludzie się poznali. Hi hi hi

Bywalec

Zachowujesz się jak mądry inaczej. Nie wiem czy to zawiść, czy może tak masz?

RADOSNY MIESZKANIEC

dostał więcej głosów jak ,,,komuniści,,pederaści i inne barahło razem >< LUDZIE SIĘ JEDNAK POZNALI

Kurpik

Łącznie pan poseł uzyskał 20 010 głosów startując z 6 miejsca.

olo

Dokładnie, Polacy dostrzegają zmiany idącę w bardzo dobrym kierunku a to dzięki rządowi PiS. Świetny wynik Panie Pośle.Na jesieni będzie napewno też tak dobrze.

ABc

Dobry wynik PiS bardzo cieszy. Słaby wynik Czartoryskiego bo 9000 tysięcy głosów mniej niż w wybory do sejmu 4 lata temu o czymś świadczy. W rodzinnym jego mieście Ostrołęka minus 4000 głosów. W powiecie ostrołęckim minus 3000 głosów. A jesienią będzie miał jeszcze mniej.

Jarema

A ci dalej zaklinaja rzeczywistość

gosc

ABc, chyba pomylilo sie ci to liczenie,Panie Posle gratuluje wynikow a jesienia bedzie jeszcze lepiej.Nie sluchac takich komentatoprow jak powyzszy bo to jest czysta zlosliwosc i zawisc,

RADOSNY MIESZKANIEC

ABc >< A JESIEŃ POKAŻE ,ŻE TAKI ĆWOK JAK TY TO BEZ ,,,ROZUMU.

Mag

Bardzo dobry wynik PISu i posła.

Tre

Gratuluję świetnego wyniku

gość

Gratuluję Panie Pośle i pozdrawiam

Anna - Kurpiowska Panna

Dzień dobry!

Cieszę się, że p. Czartoryski nie dostał się Ełroparlamentu. Tam „rozmyłby się”, nie wiele dając Polsce.
Jako poseł przyszłej kadencji Sejmu, na pewno, jak dotychczas, wiele pozytywnego wniesie w życie Kurpiowszczyzny, i szerzej – Polski… Tu, na miejscu, bardziej się przyda, niż w dalekim Eurokołchozie – Na jesieni ma mój głos…

Pozdrawiam…

1234

Dobry wynik dla Polski, Panie Pośle gratuluję za wynik i podziękowania za wykonaną pracę.

Hijuh

Super na jesieni ponad 50 proc znakomita praca