Arkadiusz Czartoryski: Polska sercem Europy

Jestem Polakiem. Moja Ojczyzna leży w sercu Europy. Moi Rodacy od tysiąca lat współtworzą europejską rzeczywistość. Polska ofiarowała Europie wielkich myślicieli, uczonych, społeczników i świętych. Polacy dali przykład wyjątkowego męstwa w obronie swojej Ojczyzny, ale też ukazali wzory niezwykłego poświęcenia dla dobra innych narodów, zwłaszcza tych, które doświadczały nieszczęść.

Jesteśmy wspaniałym narodem. Choć sami nie pozbawieni wad, wnosimy do europejskiej wspólnoty wiele cennych wartości. Nie budujemy swojej „wielkości” na wywyższaniu się czy pogardzie dla innych. Ale mamy swoją dumę opartą na zakorzenieniu w chrześcijaństwie, wspaniałej historii i kulturze, szacunku dla rodziny, otwartości i życzliwości dla bliźnich.

Chcemy i mamy prawo mieć w dzisiejszej Europie należną pozycję i miejsce. Ja sam, dzięki wsparciu tysięcy rodaków, pełniłem i pełnię istotne funkcje społeczne. Byłem prezydentem miasta i wicemarszałkiem Mazowsza. Od lat służę Ojczyźnie i lokalnej społeczności jako poseł na Sejm. Właśnie to wieloletnie doświadczenie służby sprawom publicznym uznaję za swój ważny kapitał.

Jestem gotów poświęcać wszystkie zdolności i siły dla dobra Ojczyzny także w ramach zaangażowanej, wytrwałej pracy w Parlamencie Europejskim. Nie jestem liderem listy, startuję z miejsca 6. na liście Prawa i Sprawiedliwości, ale start w tych wyborach i spotkanie z Państwem podczas kampanii wyborczej traktuję jako ogromny zaszczyt i wyróżnienie.

Proszę o głos wyborczy w dniu 26 maja.

Arkadiusz Czartoryski, miejsce nr 6 na liście 4

Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość