Arkadiusz Czartoryski kandydatem PiS do europarlamentu

Poseł PiS Arkadiusz Czartoryski będzie kandydować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Do urn Polacy pójdą w maju.

Parlamentarzysta z Ostrołęki podkreśla, że to bardzo ważne wybory dla północno-wschodniego Mazowsza.

– Mamy tutaj silne prywatne rolnictwo, które w dużym stopniu korzysta z dopłat europejskich i przypilnowanie spraw związanych z dopłatami jest niezwykle ważne – opowiada. – Mamy też kwestię największej inwestycji w Europie: budowy elektrowni w Ostrołęce. To wiąże się z kwestiami środowiskowymi, uwarunkowaniami spalania węgla i wiemy, że mocno dyskutuje się na ten temat na forum międzynarodowym. Chciałbym reprezentować interesy państwa polskiego związane z kwestiami energetycznymi. To będą też ważne wybory pod względem pewnego sporu ideowego z Koalicją Europejską. Myślę, że oferta PiS będzie ciekawa.

Przypomnijmy, że w naszym okręgu wyborczym (nr 3 – Mazowsze) „jedynką” PiS będzie wicemarszałek Senatu Adam Bielan, a „dwójką” – także wicemarszałek tej izby parlamentu – Maria Koc.

Wybory do europarlamentu 2019 – kiedy?

Wybory do europarlamentu odbywają się co pięć lat. W krajach członkowskich mają one miejsce w dniach 23-26 maja. Ustalono, że w Polsce głosować na swoich reprezentantów w Parlamencie Europejskim będziemy w niedzielę 26 maja.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrołęczanin

Panie Pośle, życzę powodzenia, choć wydaje mi się, że jest Pan bardzo potrzebny tu na miejscu. W końcu bez Pana starań nie byłoby pewnie rozpoczęcia budowy elektrowni, kasy na most, na port, na wiele ulic budowanych za prezydentury J. Kotowskiego, na Muzeum Żołnierzy Wyklętych itp. Zagłosuję na Pana teraz, a jakby coś nie wyszło to na pewno na jesieni…