Anna Jurksztowicz – niespodzianką koncertu na Fortach Bema

Niespodzianką galowego koncertu V edycji Festiwalu Muzycznego „Ostrołęckie Operalia” była Anna Jurksztowicz. Koncert odbył się 28 sierpnia na Fortach Bema. Frekwencja pokazała, że sztuka przez duże S ma u nas wielu wielbicieli.

28 sierpnia mogliśmy usłyszeć takie melodie jak „Dumka na dwa serca” z filmu „Ogniem i Mieczem” czy rytmy piosenki z serialu „Na dobre i na złe”. Te i wiele innych wspaniałych utworów zabrzmiało pod dyrekcją samego kompozytora tychże tematów filmowych – Krzesimira Dębskiego. Na scenie zobaczyliśmy: Annę Lasotę (sopran) – solistkę polskich scen operowych i musicalowych oraz dyrektora artystycznego Festiwalu – Jakuba Milewskiego (baryton). Wokalnie uzdolniony, o czym mogliśmy sie przekonać, jest także Krzesimir Dębski, który prowadził także Orkiestrę Festiwalową.

Gwiazdą – niepodzianką, której nie było we wcześniejszych zapowiedziach, okazała się Anna Jurksztowicz, która została gorąco powitana przez publiczność. Prócz wysmakowanych nut, ze sceny płynął dobry żart. Dopisała też pogoda. Tym samym koncert pn. „Film and Classic” można uznać za bardzo udany.

„Nie kochać w taką noc…” – to tytuł kolejnego koncertu. Będzie można go zobaczyć i posłuchać 30 sierpnia o godz. 16:00 w Centrum Kultury Biblioteki i Sportu w Lelisie, i także 30 sierpnia o godz. 19:30 na scenie przy DH Kupiec w Ostrołęce.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Uhu

Nie bądźcie tacy do przodu. Rzucacie kłody pod nogi. Ja bym poszedł ale trzeba było iść do OCK po wejściówki na darmowy koncert.
Po co to.
Darmowy koncert idę na miejsce i oglądam.

Anna

Koncert piękny,super występy wokalnie uzdolnionych Artystów przy wtórze Orkiestry Festiwalowej prowadzonej przez Krzesimira Dębskiego.Byłam pod wrażeniem. Podziękowania dla Organizatorów za wspaniałą muzyczną imprezę.