Amfetamina w aucie 30-latka i marihuana w domu 17-latka. Wpadł też poszukiwany do odbycia kary

Trzech zatrzymanych i kilkadziesiąt porcji handlowych amfetaminy i marihuany – to owoc antynarkotykowej akcja kryminalnych, która została przeprowadzona rankiem 22 maja.

Funkcjonariusze ustalili, że w jednym z aut może podróżować dwóch mężczyzn, którzy posiadają przy sobie narkotyki. Ustalenia policjantów okazały się być słuszne, przy mężczyźnie – w wieku około 30-lat, zabezpieczona została biała substancja, która po wstępnym zbadaniu okazała się być amfetaminą.

W miejscu zamieszkania drugiego ostrołęczanina (17-latka) zabezpieczono foliowe torebki z zapięciem strunowym. Jak się okazało, znajdowała się w nich marihuana. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie, ale nie kończy to historii, bo w zatrzymanym aucie znajdował się także 27-letni ostrołęczanin poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna ten, jeszcze tego samego dnia, został doprowadzony do zakładu karnego.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii dotyczących posiadania narkotyków, do których się przyznali.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.