Amfetamina nie trafi na rynek. Akcja policji w Ostrołęce

Akcję na dużą skalę przeprowadzili policjanci z Ostrołęki w minionym tygodniu. Przejęli prawie tysiąc porcji handlowych amfetaminy, zatrzymanych zostało pięć osób.

W działania przeciwko przestępczości narkotykowej zaangażowani byli policjanci z wydziałów kryminalnego, patrolowego oraz dochodzeniowo-śledczego.

– Według ustaleń policjantów osoby z terenu naszego miasta miały posiadać i wprowadzać do obrotu znaczne ilości amfetaminy – informuje oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański. – Kolejne działania potwierdziły tylko te informacje, ustalono także kolejne osoby zamieszane w ten proceder.

Policyjna akcja miała swój początek w minioną niedzielę. W jej trakcie łącznie zostało zabezpieczonych prawie tysiąc porcji handlowych narkotyków w postaci amfetaminy, dodatkowo zabezpieczono marihuanę oraz krzaki konopi indyjskich.

Narkotyki znajdowano na terenie posesji i w Ostrołęce, i w powiecie ostrołęckim. Zatrzymano 4 mężczyzn z Ostrołęki, powiatu ostrołęckiego i zambrowskiego, a także młodą ostrołęczankę. Wszyscy oni usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. posiadania znacznych ilości narkotyków, ich udzielania oraz wprowadzania do obrotu.

– Podczas przeszukań zabezpieczone zostały także małe wagi elektroniczne mogące służyć do porcjowania narkotyków.

Na wniosek prokuratury sąd wobec czterech mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.