Aleksandra Dobkowska wyrównuje rekord życiowy

W poniedziałek 22 czerwca Aleksandra Dobkowska (rocznik 2006) z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki uczestniczyła w mitingu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Polski U16 i U18, który odbył się w Białymstoku. Ola podczas skoku w wzwyż wyrównała swój rekord życiowy skokiem na 155 cm.

Ten wyniki powinien młodej lekkoatletce zapewnić start we wrześniowych Mistrzostwach Polski U16, w którym wystąpi najlepszych 20 skoczków z całej Polski. Oprócz tego OKLA odmraża swoje występy z większą ilością zawodników i już w weekend kolejni sportowcy wystąpią w Warszawie na I i II edycji Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej 2020.

O formę Oli zapytaliśmy jej trenera Bartosza Witkowskiego:

– Ola wraca powoli do zdrowia po urazie pleców. Jest pod opieką z fizjoterapeuty. Tym startem chcieliśmy zapewnić sobie prawo startu w Mistrzostwach Polski U16 i udało się. Uważam, że Olę stać na wysokie skakanie w tym sezonie, ale bez presji i na spokojnie mamy czas na wyniki. Najważniejsze, aby Ola była zdrowa i mogła pokazać w pełni swoje możliwości. Bawimy się dalej i czekamy na kolejne starty, które planujemy po wakacyjnych zgrupowaniach i powrocie do zdrowia.

Cieszę się, że to dziś Ola skoczyła taki wynik, ponieważ sprawiło to miły prezent na Dzień Ojca, dla jej najwierniejszego kibica i osoby, która ją wspiera, czyli jej taty.

Olę czekają w wakacje dwa obozy w Olecku, gdzie będzie szlifować formę. Pierwszy obóz zaplanowany jest na 15-25 lipca, a drugi na 20-30 sierpnia.