Ale mu się spieszyło! Utrata prawka, 500 zł mandatu i 10 punktów karnych

Ten kierowca z pewnością żałuje tej przejażdżki. W terenie zabudowanym, w którym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, pędził aż 138 km/h! Miał jednak pecha, jego wyczyn zauważyli policjanci.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek 11 sierpnia w gminie Troszyn. Teren patrolowali policjanci z grupy Speed, która zajmuje się wyłapywaniem piratów drogowych. A że takich nie brakuje, to ręce ma pełne roboty.

– W pewnym momencie zauważyli szybko jadącego opla. Kontrola jego prędkości wykazała, że poruszał się on aż 138 km/h, czyli o 88 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy – informuje oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli, za jego kierownicą znajdował się 25-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego pośpiechu.

Mundurowi za to racjonalnie wytłumaczyli konsekwencje zdecydowanie zbyt szybkiej jazdy. 25-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące, będzie musiał też zapłacić 500 zł mandatu, a do jego konta dopisano aż 10 punktów karnych.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.