Akcja służb na nowym moście. Ogromne korki! (AKTUALIZACJA)

W czwartek 10 września po południu z mostu im. Madalińskiego w Ostrołęce chciała skoczyć kobieta. Ostrołęckie służby zostały postawione na nogi.

Młoda kobieta chciała skoczyć do Narwi z mostu im. Madalińskiego w Ostrołęce. Na miejsce wezwano policję, pogotowie i straż pożarną. Najgorszemu udało się zapobiec. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, kobieta była już pod opieką załogi karetki pogotowia.

– Po raz kolejny ostrołęccy policjanci udowodnili swoją skuteczność. Uratowali nastolatkę, która dziś na moście próbowała targnąć się na własne życie – poinformował nas oficer prasowy w Ostrołęce Tomasz Żerański. – Policjanci zadziałali błyskawicznie i na szczęście kolejny raz zdążyli z pomocą na czas.

Funkcjonariusze policji złapali dziewczynę za ubranie, kiedy ta wychylała się już za barierkę, w ostatnim momencie.

Zgłoszenie dotyczące zagrożenia wpłynęło na policję około 16.40.

– Od razu po otrzymaniu zgłoszenia na pomoc nastolatce ruszyły policyjne patrole. Kiedy policjanci dojechali na miejsce, zauważyli młodą dziewczynę. Kiedy do niej biegli z pomocą, ta wychylała się już za barierkę. W ostatniej chwili policjant z ogniwa wywiadowczego, wykorzystując dogodny moment, złapał nastolatkę za ubranie.

Skoczyć do Narwi chciała 16-letnia dziewczyna z Ostrołęki. Przekazano ją załodze karetce pogotowia, która zabrała ją do szpitala.

– Słowa podziękowania należą się także osobie, która zaalarmowała mundurowych – dodaje Tomasz Żerański. – Reagujmy za każdym razem, kiedy jesteśmy świadkami takich lub podobnych sytuacji.

Z powodu akcji ratunkowej i wyłączenia ruchu na nowym moście utworzyły się bardzo duże korki, szczególnie na Starym Mieście.