Akcja „Pierniki za uśmiech” zakończona. Powstało też wideo

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 po raz kolejny upiekli i wysłali w świat „Pierniki za uśmiech”. Nie powstrzymała ich nawet i pandemia – akcja z ulicy przeniosła się jednak do sieci.

„Tegoroczna akcja przedświąteczna, która każdego roku w sposób wyjątkowy łączy społeczność naszej szkoły, miała odmienny charakter. Realizowaliśmy ją w cieniu pandemii, wśród namnażających się obostrzeń i lęku przed chorobą. Nie mogliśmy wyjść wspólnie na ulice naszego miasta, by nieść radość i serdeczne życzenia mieszkańcom Ostrołęki” – piszą organizatorzy w podsumowaniu akcji „Pierniki za uśmiech”.

Zmieniono więc formułę akcji. Pierniki powstawały w domach, a potem zostały sfotografowane. Ze zdjęć natomiast powstało wideo dla ostrołęczan, które publikujemy na końcu tego artykułu.

„W tym roku akcja ma wymiar wirtualny, ale to nie znaczy, że jej wymowa jest mniej istotna. Wręcz przeciwnie. W natłoku złych wiadomości niesiemy ludziom świąteczną radość i najlepsze życzenia: zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego roku 2021” – pisze społeczność SP nr 5.

Dodajmy, że do akcji włączyli się także absolwenci Gimnazjum nr 1, którzy także wzięli się za wypieki.