Akademia im. A. Gołasia w turniejach Kinder Sport

14 kwietnia w miejscowości Błonie odbył się czwarty turniej eliminacyjny Kinder Sport w kategorii czwórek, Przyniósł on zawodniczkom i trenerom wiele emocji. Były to ostatnie rozgrywki, gdzie zespoły mogły zbierać punkty pozwalające na grę w turnieju półfinałowym, który odbędzie się w połowie maja.

Na pierwszy ogień poszły rozgrywki l i ll ligi. Najbardziej emocjonujące spotkanie zostało rozegrane pomiędzy Victorią Lubowidz a GLKS Nadarzyn. Zawodniczki po jednej i drugiej stronie siatki zaprezentowały swoje siatkarskie umiejętności, jednak to Nadarzyn mógł po raz kolejny cieszyć się ze zwycięstwa,
Po zakończeniu gier l i ll ligi przyszedł czas na lll i lV, w których znajdowały się zespoły pretendujące do gry w turnieju półfinałowym. Ostatni mecz lll ligi – pomiędzy Nike Ostrołęka 2 a Radomka Radom, to również świetna walka na siatce oraz dobra zagrywka w wykonaniu obydwu zespołów. Głośny doping, niestety, nie pomógł zawodniczkom z Kurpi, ale gra na wysokim poziomie na każdym turnieju prawdopodobnie pozwoli uzyskać awans do półfinałów.

Nasze zawodniczki wracają bogatsze o doświadczenie. Mam nadzieję, że będzie ono procentowało w przyszłości. Z powodu kilku kontuzji byliśmy zmuszeni zmienić składy i walczyć w nowych konfiguracjach, dziewczęta sprostały zadaniu i dzielnie walczyły w każdym meczu. Najlepszy mecz rozegraliśmy w lll lidze. Nawet sędziowie chwalili naszą postawę w ostatnim meczu, w którym musieliśmy uznać wyższość koleżanek z Radomia. Jestem bardzo dumna z dziewczyn i mam nadzieję, że w rankingu, który wkrótce zostanie opublikowany, znajdą się nasze dwa zespoły. Będzie to bardzo duży sukces – komentuje trenerka Urszula Kosek.