Agencja ratingowa: „Zakładamy, że Ostrołęka C zostanie wybudowana”

Dyrektor agencji ratingowej Fitch Ratings Artur Galbarczyk o budowie nowej elektrowni w Ostrołęce: „Zakładamy, że Ostrołęka C zostanie wybudowana”.

Wypowiedź dyrektora agencji ratingowej w sprawie budowy elektrowni w Ostrołęce przytacza PAP Biznes. Dodał on, że według bazowego scenariusza do projektu realizowanego przez Energę i Eneę dołączą inwestorzy zewnętrzni.

W ostatnim czasie pojawiło się kilka medialnych doniesień o tym, że jednak elektrownia może nie powstać. Na sesji Rady Miasta Ostrołęki z 28 listopada wypowiedział się na ten temat i radny Janusz Kotowski, który przecież jest członkiem zarządu Elektrowni Ostrołęka:

Jest to inwestycja, której nikt nie zatrzyma, bo już tyle nakładów poszło, i za parę lat będziemy mieli potężnie większe wpływy podatkowe – mówił w kontekście budżetu miasta Ostrołęki.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Szkoda

Szkoda że w samym rządzie PiS nie ma takiego optymizmu.
Według ministrów PiS szanse na dokończenie budowy są bliskie zera.
Martwią się tylko jak rozliczyć wydane pieniądze.

Gref

Nikt z rządu nie wypowiadał się na ten temat. Jeżeli już to powiedział coś były wiceminister, który zresztą sprostował swoją wypowiedź. Nie ma szans żeby zatrzymać tak zaawansowaną budowę.

Vincenty

W przypadku agencji ratingowych kwestię optymizmu nie mają nic do rzeczy. Czysta matematyka.

Trochę prawdy

Na czyje zamówienie tak lakoniczna ocena ?
„Zakładamy, że Ostrołęka C zostanie wybudowana”
„Zakładamy, że na północnej stronie marsa jest woda i ludziki które tylko czekają by hodować dla nas ziemniaki”
Dwie teorie o podobnej sprawdzalności.

STAN

Jeżdżę co tydzień na grób mojego taty i widzę z oddali postępy w budowie elektrowni. Elektrownia pnie się do góry i zapewne na tym nie koniec.