Adwent – czy potrafimy czekać na cud spotkania?

W niedzielę 29 listopada rozpoczyna się czas adwentu. To łacińskie słowo oznacza „przyjście”. Chrześcijanie rozumieją adwent jako czas oczekiwania, przygotowania na przyjście Zbawiciela. 

To adwentowe oczekiwanie ma wymiar podwójny. Czekamy na Święta, pamiątkę Narodzenia Jezusa, wspomnienie faktu przyjścia Boga do ludzi. W drugim wymiarze adwent przypomina, iż Bóg pragnie relacji, pragnie przychodzić do człowieka, do każdego z nas. I przychodzi z darem miłości, przebaczenia, zrozumienia naszych słabości, trudów, życiowych pogmatwań i zawirowań.

Przychodzi w wierze, sakramentach, modlitwie, wydarzeniach życia teraz, dziś, a kiedyś „na końcu czasów” przyjdzie raz jeszcze, by podsumować, dopełnić dzieła zbawienia ludzkości.   

Owo kiedyś, „na końcu czasów” nie musi być terminem z „niewyobrażalnie dalekiej przyszłości”. „Za rok..za dzień…za chwilę…może przyjść mój osobisty koniec świata, zakończenie mojego życia.

Warto czuwać, być przygotowanym, naprawiać zepsute relacje, uwalniać swoje serce od egoizmu i nienawiści, nie zostawiać wyrządzonych krzywd bez próby naprawienia. I nie ze strachu, rzecz jasna, przed „karzącą ręką Stwórcy”.

Raczej z miłości do Boga, który nie odrzuca żadnego człowieka, który przyjdzie z miłosierdziem i wybaczeniem, doceni najmniejsze nawet dobro naszego serca, da ukojenie i szczęście, które bezgranicznie przekracza to, co jest najśmielszym ludzkim marzeniem o szczęściu.   

Nadchodzi adwent, mój, twój adwent!  

Fot. Pixabay

4 2 głosów
Ocena artykułu
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Anna

Na roraty z rana dzień w dzień – to warto sobie postanowić.

***** ***

A nie lepiej postanowić sobie bycie uczciwym wobec siebie lub jak wolisz „boga” cały rok a nie w jakieś wymyślone przez KK „roraty”

Ula

Masz jakieś poważne zranienia, współczuję ci

Do Pana od gwiazdek

To jest portal pisowsko radiomaryjny nie warto tu podnosić logicznych argumentów odnosić się do korupcji i marnotrastwa rządów pis albo np do tego ze 70% społeczeństwa czy popiera czy nie strajk kobiet to jednak uwaza to dotychczasowa legislacja dotyczaca aborcji była odpowiednia i nie było sensu jej zmienaic. Nie ma sensu się tu produkować zaszczekaja cie człowieku

Edek z fabryki kredek

Właśnie warto.
Ten szmatławiec czytają też ludzie nie do końca głupi a jedynie oszukani przez PiSowską propagandę lecącą w TVPiS.
Dla nich jest jeszcze ratunek. Trzeba dać im szansę poznania prawdy.
Może zrozumieją że PiS zamiast na walkę o ich zdrowie woli wydać 2 miliardy na propagandową telewizję by ich dalej ogłupiać.

John

Temat jest inny a ty powtarzasz łgarstwa jak Urban, przecież prócz tych dwóch miliardów na TVP rząd przeznacza przeszło 100 miliardów na służbę zdrowia. Ale ty tego nie jesteś w stanie pojąć.

Kama

Tekst o adwencie, a ty znów ze swoją nienawiścią. Pod tą agresją i nienawiścią kryje się pewnie nieszczęśliwy człowiek, który nie wierzy w kochającego Boga i który na ziemi nie doświadczył miłości i akceptacji. Smutne, współczuję.

Gosc

Warto podjąć wysiłek i przez udział w roratach przygotować się na Boże Narodzenie. Juz kilka lat praktykuje, zachęcam

***** ***

Przygotowywuj swoje sumienie cały rok. „roraty” to wymysł panów w sukienkach którzy coraz częściej okazują się być pedofilami, gejami, cudzołożnikami lub ich obrońcami.
Do kontaktu z „Bogiem” kościół jest niepotrzebny.

Ania Lena

Zawsze jakiś dureń się odezwie co nie umie się podpisać tylko gwiazdki stawia. Kiedyś analfabeci jakieś koślawe krzyżyki stawiali. Teraz komputer pomaga gwiazdkować.

Tom

Tekst jest o adwencie. Być może nie jesteś w stanie uwierzyć , zrozumieć . Tak bywa. Ale większy problem to twoja nienawiść i agresja. Bezmyślne uogólnianie i oskarżanie krzywdzi tych, którzy starają się żyć godnie. Jest ich bardzo wielu. Daj już spokój bo nienawiść cię zniszczy od środka .

Max

Tekst dobry i łagodny. Nasz Bóg jest dobry i łagodny!

***** ***

Powiedz to ofiarom księży pedofili.
Spotkaj się z ofiarą wykorzystaną przez księdza i powiedz mu „Nasz Bóg jest dobry i łagodny!”.
Wytłumacz nastoletniemu chłopcu gwałconemu przez księdza że „Nasz Bóg jest dobry i łagodny!”

Max

Być może ktoś Cię skrzywdził , być może naopowiadał Ci różnych rzeczy. Na pewno masz jakiś poważny problem wewnętrzny. Pewnie sądzisz , że tego nie potrzebujesz, ale będę się modlił za Ciebie, by Bóg wyzwolił Cię z nienawiści i zranień.

***** ***

Ciekawe czy ksiądz gwałcąc nastolatka też powtarza mu w trakcie że „Nasz Bóg jest dobry i łagodny”

Olo

Zgłoś się ze swoim problemem do specjalistów. Wylewanie płaczu w anonimowych komentach nic ci nie da

***** ***

meksykański duchowny, zmarły w USA w 2008 r., dopuszczał się przez dekady wielu przestępstw – od najcięższego, czyli pedofilii, w tym seksualnego wykorzystywania własnych dzieci po nielegalny obrót pieniędzmi. Dokładna liczba ofiar jego czynów pedofilii, przede wszystkim nieletnich seminarzystów, nie jest znana………………………………………………………………………………………………………………………………………………..”

Karol

Być może tak było , ale to nie kapłaństwo jest winne zbrodni, nie
nauka Jezusa kierowała go do zbrodni. Czy jeśli nauczyciel dopuściłby się zbrodni przekreślasz całą naukę, kształcenie , nauczanie i wychowanie? Pomyśl

Kos

Lewaki, kodziarze, zwolennicy zabijania i inne zboki. Trzymajcie łapy z daleka od naszej wiary i Kościoła. Nie wasza wiara, nie wasz problem.
Czcijcie sobie kogo tam chcecie.

***** ***

U tu jest sedno sprawy. Niech KK trzyma łapy z daleka od nas to my odwdzięczymy się tym samym.
Wara kościołowi od polityki i ustaw o aborcji.

Rafa

Pewnie o tym nie wiesz, ale Konstytucja i Trybunał Konstytucyjny nie są odpowiednio kościelnym aktem prawa ani instytucją kościelną . Daj już spokój z tą nienawiścią do Kościoła

Ela

Chodzisz swoimi drogami, masz wolną wolę. Zagubiłes się w dziejszym świecie. Jestem pełen wiary, że przyjedzie dzień kiedy zrozumiesz i pojednasz się z Panem Bogiem. Nie pozwól by cierpienie Ciebie pokonało.