Adrian Duszak wicemistrzem świata w teqball

Mamy to! Srebro dla Polaka, i to w dodatku z Kurpi! W fazie grupowej Adrian Duszak wygrał wszystkie mecze, pokonując zawodników z: Panamy, Bahrajnu i Maroka. Adrian wygrał również półfinał z reprezentantem Czarnogóry. W finale musiał niestety uznać wyższość zawodnika z Węgier Ádáma Blázsovicsa, zajmując tym samym drugie miejsce i zdobywając srebrny medal mistrzostw świata.

Mistrzostwa Świata w teqball były rozgrywane w Budapeszcie od 6 do 8 grudnia

Teqball to nowa dyscyplina sportu bazująca na piłce nożnej, przeznaczona zarówno dla zawodowych sportowców, jak i dla amatorów. Jest to statystycznie najszybciej rozwijający się sport na świecie. Powstał w 2014 roku na Węgrzech, i od tego czasu jego popularność nieustannie rośnie. Obecny w ponad 80 krajach szybko znalazł zastosowanie w największych klubach i federacjach piłkarskich, które wykorzystują stoły Teqball, jako narzędzie treningowe do podnoszenia umiejętności technicznych.

Ambasadorami nowatorskiego sportu są gwiazdy światowej piłki takie jak: Ronaldinho, Carles Puyol, William Gallas, Luis Figo czy Robert Pires.

Fot. FB Adrian Duszak Freestyle Football