A może zamknąć park na noc? To pomysł ostrołęczan

Mieszkańcy osiedla Bursztynowe od dawna skarżą się na to, co dzieje się nocami, zwłaszcza w weekendy w parku na ich osiedlu. Są hałasy i pijaństwo. Po imprezach pozostaje za to bałagan, czasem też zniszczone są urządzenia dla dzieci. Ostrołęczanie z osiedla Bursztynowe szukają więc rozwiązania tego problemu.

Rada osiedla Bursztynowe wystosowała pismo do prezydenta w sprawie „zadań do realizacji na osiedlu”. Według rady (i mieszkańców) jest co robić – wypunktowali prawie 30 spraw!

W wielu punktach przewija się temat parku na osiedlu Bursztynowe. Ostrołęczanie wnioskują o jego doposażenie, ale też i o uporanie się z nocnymi imprezami w parku, najczęściej zakrapianymi alkoholem. Proszą o:

„Dokonanie analizy zasadności budowy ogrodzenia terenu parku na osiedlu Bursztynowe i wyłączenia parku z użytkowania w godzinach nocnych.”

Wskazują też na konieczność wprowadzenia monitoringu parku i okolicy z zapewnieniem natychmiastowej interwencji służb, gdyby działo się tam coś złego. Proszą też o dodatkowe latarnie, częstsze patrole straży miejskiej i policji, a także o konserwację i naprawę urządzeń, zwłaszcza w parku. Tu wymieniają listę zaniedbań:

  • zniszczone ławki
  • porozrzucane śmieci
  • niesystematycznie koszona trawa
  • nieusuwanie zarośli i podrostów

Pismo rady osiedla, gdzie znajdziecie wszystkie wnioski ostrołęczan, pobrać możecie stąd:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
zła miszkanka

Mam lepszy pomył nich Kulik zlikwiduje Straż Miejską i nocami sam stoi z kijem w Parku

siad

w tym parku są 2 kamery ,sąsiedztwo policji i potrzebne są jeszcze dodatkowe zabezpieczenia ,. .

Nazwa*

Dalej utrzymać „wał carski” (ul. Srebrna) tylko dla ruchu pieszo-rowerowego.
I nieważne, że brak ruchu samochodowego tamtędy powoduje, że ludzie stają w korku na skrzyżowaniu koło „Zbawiciela”. Pan Przewodniczący i jedna Pani mówi, że samochody jej przeszkadzają i co dziennie dziesiątki ludzi mają utrudnienia…

ostrołęczanka

A policja tuż obok? O czym to więc świadczy?