A może jednak estakada? Czy nie warto wrócić do pomysłu byłego prezydenta?

Budowa estakady na rondzie Siemowita III – to pomysł, który przed wyborami samorządowymi w 2018 roku, zaproponował były prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski. Estakada miała być lekarstwem na korki, które dzisiaj, zwłaszcza na początku weekendu, tak bardzo dają się nam we znaki. Janusza Kotowskiego w ratuszu już nie ma, ale może warto byłoby wrócić do jego pomysłu?

Było nieco ponad tydzień do drugiej tury wyborów prezydenta Ostrołęki. Do miasta przyjechał premier Mateusz Morawiecki, aby wesprzeć w batalii o fotel prezydenta kandydata Prawa i Sprawiedliwości Janusza Kotowskiego. Podczas jego wizyty były już prezydent Ostrołęki podzielił się pomysłem, który wymyślił razem z ostrołęckimi transportowcami. Mowa o budowie estakady na rondzie Siemowita III.

Estakada miała być rozwiązaniem problemów ostrołęczan i osób mieszkających w okolicy, problemów w postaci dużych korków, które tworzyły się na początku weekendu.

Wzięłaby na siebie część ruchu z drogi krajowej nr 61 (Warszawa – Mazury), umożliwiając wyjazd z miasta ostrołęczanom i mieszkańcom gmin.

Prezydent Janusz Kotowski wybory jednak przegrał i temat estakady upadł. Nowy prezydent miasta Łukasz Kulik w programie miał wprawdzie wpisaną obietnicę „trasy wylotowe bez korków”, ale trudno wymienić jakieś konkretne osiągnięcia w tej materii. Korki jak były, tak i są, mimo upływu już prawie 2 lat od zakończonych wyborów. Może więc warto wrócić do pomysłu poprzednika?

Łukasz Kulik, delikatnie mówiąc, wielkim sympatykiem Zjednoczonej Prawicy nie jest. Nie raz dał temu wyraz. Czasem jednak warto odłożyć na bok animozje i po prostu usiąść do rozmów, w tym przypadku z obozem rządzącym Polską, aby wspólnie wypracować rozwiązanie, które służyć będzie mieszkańcom Ostrołęki i okolic.

Estakada – jeśli byłaby przygotowana sprawnie – mogłaby być rozwiązaniem na teraz. Przecież na obwodnicę Ostrołęki przyjdzie nam jeszcze kilka ładnych lat poczekać.

2.9 8 głosów
Ocena artykułu
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Prosto

Pewnie, że warto! Tylko kto z tej ekipy kienie palcem w tej sprawie? Był pomysł na utrzymanie kładki spacerowej przez Narew i co? I nic. Trawa po kolana, ronda też zarasta:)

Pola

Zwolennikom Kulika najłatwiej idzie nawalanie na mo , że Kotowski nie zrobił estakady. A gdzie choć wstępny wniosek prezydenta Kulika? Radny czy zwykły obywatel przecież nie może występować w imieniu miasta! Tak trudno to pojąć ?

Prawy

Nawet nie trzeba być zwolennikiem lewicy czy prawicy. Trzeba próbować , walczyć , pisać wnioski. A tu w ratuszu cisza. Tylko wywalać ludzi i współpracować z Kaszaną niektórzy potrafią

Koła

Niech Kulik tylko zrealizuje obietnice z wyborów . Wyborcy Kulika, pytajcie, wymagajcie, oczekujcie, macie prawo!

Nina

A może oni lubią być wy….. i nie będą pytać o realizację obietnic

gratulacje

Najlepszym pomysłem byłą budowa muzeum ta estakada niepotrzebna muzeum lepsze

Mniejszosc

Wydaje mi się, że Kulik jest zbyt słaby w możliwościach intelektualnych na takie inwestycje. Posiada tylko umiejętność zwalniania ludzi i niszczenia. Kleczkowski? To ma tylko to w głowie co serwuje na śniadanie.