A może iluminacja na moście im. Wyszyńskiego?

Jan Rzewnicki (PiS) spytał się na ostatniej sesji Rady Miasta Ostrołęki, czy ratusz nie rozważa instalacji jakieś iluminacji na moście im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik powiedział, że miasto chciałoby iluminację i na mostach, i na ratuszu, i na ulicy Głowackiego.

– Niestety, to też nie jest łatwe – mówił włodarz miasta, który później dodał: – Ja bym chciał mieć iluminację, ale uważam, że najpierw musimy naprawić most (im. Madalińskiego – red.), później dobrze byłoby go wyczyścić. Jak to naprawimy i wyczyścimy, to pomyślimy o iluminacji.

Prezydent mówił też, że wkrótce będzie gotowy przegląd mostu im. Madalińskiego. Ratusz już jednak wie, że na pewno jego część kwalifikować się będzie do naprawy.

Co do podświetlenia mostu im. Wyszyńskiego powiedział, że „warto jest się zastanowić, bo obiekt rzeczywiście jest ładny” i dodał, że czeka na propozycje w tej sprawie.

Przebudowa „starego mostu” rozpoczęła się za kadencji poprzedniego prezydenta Janusza Kotowskiego. Kosztowała ok. 40 mln zł – prawie całą kwotę na tę inwestycję pozyskano z Elektrowni Ostrołęka i ze środków rządowych. W kwietniu 2020 roku nadano przeprawie przez Narew imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia.