9. ofiara. To 68-letni mężczyzna. Na Mazowszu 5 osób w stanie ciężkim

Przed południem 24 marca zmarła dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. -To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące – poinformowało Ministrostwo Zdrowia.

24 marca, ok. godz. 11 liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 774/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Potwierdzone i śmiertelne wg. województw:

175 1 mazowieckie 

111 0 łódzkie 

101 2 dolnośląskie 

82 1 śląskie 

48 2 lubelskie 

42 2 wielkopolskie 

37 1 podkarpackie 

33 0 małopolskie 

26 0 warmińsko-mazurskie 

22 0 pomorskie 

21 0 opolskie 

21 0 kujawsko-pomorskie 

21 0 zachodniopomorskie 

19 0 lubuskie 

8 0 świętokrzyskie 

7 0 podlaskie 

Województwo mazowieckie, popołudnie 23 marca:

  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 8 891 / (583)
  • liczba osób objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 6 314 / (871)
  • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 447/(49)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 175 / (28)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19: 1

Pierwszy przypadek dotyczy mężczyzny z powiatu białobrzeskiego.

Osoby, które mają potwierdzone zachorowanie na COVID-19 to 169 osób dorosłych obu płci w wieku 18-85 lat oraz 2 dzieci w wieku poniżej 3 lat i 4 dzieci w wieku 6-14 lat. Osoby znajdują się pod opieką lekarzy w szpitalach w Warszawie, Radomiu, Puławach, Nowym Mieście, Nowym Dworze Mazowieckim, Grójcu. Duża część chorych z uwagi na dobry stan zdrowia nie została hospitalizowana i przebywa w izolacji w domach. 5 osób hospitalizowanych jest w stanie ciężkim. Stan zdrowia wszystkich osób z potwierdzonym zakażeniem jest nieustanie monitorowany.

Potwierdzone przypadki są to zarówno przypadki zawleczone (powrót z zagranicy, z obszaru występowania wirusa), jak i przypadki rodzime – transmisja z kontaktu w kraju w ogniskach domowych lub zawodowych.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
z pod innego art. co dzieje się w Rzekuniu

„Szanowni mieszkańcy Gminy Rzekuń W związku z tym że pan wójt gminy Rzekun,-Bartosz Podolak usuwa moje komentarze w których zawarłem bardzo ważne spostrzeżenia odnośnie rozprzestrzenienia wirusa COVID-19. Drodzy państwo wójt zamieścił na swoim profilu iformacje odnośnie roznoszenia ulotek do wszystkich mieszkańców przez sołtysów radnych i harcerzy.Uwazam to działanie za bardzo nieodpowiedzialne.Naraza w ten sposób zdrowie i zycie osób roznoszących jak również mieszkańców do których oni dotrą z ulotkami.Zapewne pan wójt posiada wiedzę że terenie naszej gminy są osoby poddane kwarantannie lub znajdując e się pod nadzorem epidemiologicznym.Mamy również jedną osobę na terenie gminy z potwierdzonym wynikiem korona wirusa.Ocencie państwo sami… Czytaj więcej »

1
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x