78-latek nie ustąpił pierwszeństwa karetce. Finał jest tragiczny. Nowe fakty

Nie milkną echa wypadku do którego doszło 4 maja na skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Sportowej w Ostrowi Mazowieckiej. Jedna osoba nie żyje, cztery osoby – w tym cały zespół karetki pogotowia (lekarz, ratownik medyczny oraz kierowca) trafiły do szpitala.

Jak ustaliła Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej 78-latek kierujący pojazdem marki Fiat Seicento nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał na skrzyżowanie dróg.

Kierowanym przez siebie autem uderzył w prawidłowo poruszającą się karetkę pogotowia ratunkowego typu specjalistycznego, którą jechał zespół ratowniczy, tj. lekarz, ratownik medyczny oraz kierowca (dwóch mieszkańców powiatu ostrowskiego oraz mieszkaniec Ostrołęki).

Samochód Państwowego Ratownictwa Medycznego marki Mercedes Sprinter, po zderzeniu z fiatem seicento, uderzył w przydrożne drzewo. Karetką jechał trzyosobowy zespół ratownictwa medycznego, który wracał z wezwania.

W wyniku zdarzenia zakleszczony w pojeździe został kierowca karetki, który z zespołu poniósł najpoważniejsze obrażenia. Drugim pojazdem – fiat’em podróżowały dwie osoby, które odniosły obrażenia. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu przy pomocy narzędzi hydraulicznych uwięzionych kierowców z obydwu pojazdów oraz udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy, w tym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej wobec 83-letniej pasażerki fiat’a.

Następnie osoby poszkodowane zostały przekazane przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego. W wyniku zdarzenia ranne zostały cztery osoby, a jedna – pomimo przeprowadzonej akcji ratunkowej, poniosła śmierć.

W działaniach uczestniczyły 4 zastępy straży pożarnej, 13 strażaków. Na miejscu działało również 5 Zespołów Ratownictwa Medycznego, przedstawiciele policji i prokuratury. Droga na której doszło do zdarzenia w trakcie działań była całkowicie zablokowana.

Kierowca samochodu fiat aktualnie przebywa w szpitalu w Ostrołęce. Członkowie załogi karetki pogotowia ratunkowego zostali przewiezieni do szpitala w Ostrowi Mazowieckiej. Dwie osoby z załogi karetki, z uwagi na odniesione obrażenia, nadal są hospitalizowane.

Na miejscu zdarzenia wykonano oględziny miejsca wypadku drogowego z dokumentacją fotograficzną, dokonano oględzin obu pojazdów uczestniczących w zdarzeniu, zbadano stan trzeźwości obu kierowców, dokonano zewnętrznych oględzin zwłok pasażerki fiata seicento, przesłuchano w charakterze świadków wszystkie osoby, które miały wiedzę o zdarzeniu.

Sekcja zwłok kobiety z udziałem, biegłego lekarza patomorfologa, została przeprowadzona 6 maja.