68-latka biega i skacze na medal. I to dosłownie!

Ewa Bartosik wywalczyła brązowy medal w biegach i zdobyła srebro w trójskoku. Ale kolory medali, w tym przypadku, wcale nie są najważniejsze. Największe wrażenie robi wiek zawodniczki: 68 lat!

Ewa Bartosik na Halowych na Mistrzostwach Świata Masters w Toruniu walczyła przez dwa dni: 27 i 28 marca. Jednego dnia zdobyła brąz w biegu na 60 metrów w kategorii 65 (z wynikiem 9,49 sekundy), a drugiego: vicemistrzostwo w trójskoku w kategorii 65 (z wynikiem 8,30 metra).

Ewa Bartosik to dowód na to, że można osiągać wyniki w każdym wieku, i w każdym wieku cieszyć się sportem. Pani Ewa jest wzorem do naśladowania, a wyniki – które osiągnęła podczas Halowych Mistrzostw Świata Masters w Toruniu, są niesamowite – mówi jej trener, Bartosz Witkowski.

Wyniku zdobytego w biegu na 60 metrów, pani Ewie mogą pozazdrościć dużo młodsze zawodniczki. Trójskok to też wyczyn, bo jest to konkurencja o bardzo dużych obciążeniach. Tylko skok w dal nie poszedł w Toruniu po myśli pani Ewy, bo skoczyła „tylko” 3,45 metra.

To nie jest odległość na jej możliwości, gdyż ostatnio na Halowych Mistrzostwach Polski skoczyła 3,79 metra, co dałoby jej teraz złoty medal. Pani Ewa daje motywację młodszym do systematycznej pracy i zawsze służy dobrą radą młodszym zawodniczkom. Cieszy mnie fakt, że możemy razem współpracować, a trwa to już 10 lat – dodaje Bartosz Witkowski.