500 zł na wakacje. Bon turystyczny zapowiedział prezydent Polski Andrzej Duda

Podczas wizyty w Stalowej Woli, w sobotę 6 czerwca, prezydent Polski Andrzej Duda zapowiedział powstanie nowego programu, z którego skorzystają rodziny, a także przedsiębiorcy z branży turystycznej. Mowa o bonie turystycznym 500 zł na dziecko.

– Wiele się ostatnio mówi o tzw. bonie turystycznym po to, aby wesprzeć polską branżę turystyczną, która znalazła się rzeczywiście w bardzo trudnej sytuacji. Kto wie, może to ona jest właśnie w sytuacji najtrudniejszej. Chciałbym, żeby pozostała wsparta poprzez polską rodzinę – mówił prezydent Polski Andrzej Duda.

Rodziny mają otrzymać bon turystyczny, który wydać będą mogły na swoje wakacje.

Ten bon turystyczny będzie tak emitowany, jak 500 plus. Rodziny będą otrzymywały bon turystyczny na dziecko – kontynuował Andrzej Duda.

– To będzie 500 zł na każde dziecko w rodzinie do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego: wyjazdów, kolonii, wczasów. Skorzystają na tym właśnie polscy przedsiębiorcy świadczące usługi turystyczne w całym kraju.

Prezydent dodał, że z tym projektem rząd już jest prawie gotowy i chce, aby z bonu turystycznego skorzystać było można jeszcze w te wakacje.

500 zł na wakacje. Bon turystyczny – zasady

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
W.T

Do wyborów! Koniec z tym!