35. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Ruszyły zapisy

Tradycją lat ubiegłych 1 sierpnia wyruszy z naszej diecezji Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymi będą podążać do Matki Bożej pod hasłem: „Idź za Bożym Duchem”.

Świat dzisiejszy proponuje nam wiele na pozór atrakcyjnych dróg życiowych, które wydają się przynosić szczęście i spełnienie człowiekowi w sposób lekki, łatwy i przyjemny. Często są to niestety tylko imitacje i namiastki szczęścia i miłości. (….) Pielgrzymka to ” środowisko i przestrzeń, która pozwala na podjęcie konkretnych decyzji życiowych nie tylko przez ludzi młodych stojących u początku swego dorosłego życia, ale także tych, którzy znaleźli się na swoistym rozdrożu i są w sytuacji wymagającej podjęcia ważnych decyzji wpływających na ich życie osobiste lub rodzinne. Dwa tygodnie poświęcone na intensywne duchowe i religijne doświadczenia zmieniają człowieka i perspektywę patrzenia na swoje życie, na ludzi będących blisko nas, na wyzwania i zobowiązania jakie przed nami stawia codzienność. Przekonują nas o tym liczne świadectwa pielgrzymów oraz tych, którzy przyjmują pątników w swoich domach i rodzinach. Jest to piękne i żywe doświadczenie wiary, nadziei i miłości” – tak do pielgrzymowania zaprasza wikariusz generalny Tadeusz Bronakowski.

Zapisy na pielgrzymkę ruszyły w parafiach od niedzieli 21 lipca. Aby zapisać się na pielgrzymkę należy wydrukować i wypełnić Kartę Zapisu, która znajduje się na stronie internetowej pielgrzymki www.pielgrzymka.lomza.pl. Następnie należy udać się do parafii, gdzie dokonujemy zapisu (wykaz tych parafii znajduje się na stronie internetowej) i otrzymać tam Legitymację Pielgrzyma. Na jej podstawie możemy zdać bagaż na samochody bagażowe. Młodzież – do lat 15 włącznie pielgrzymuje w towarzystwie osoby pełnoletniej, od 16 do 18 rż. wędruje za pisemną zgodą rodziców.

Wpisowe na pielgrzymkę wynosi: 120 zł (wraz z koszulką w kolorze grupy); dla uczestników do lat 15 włącznie – 90 zł. Z wpisowego zwolnieni są: dzieci do 10 roku życia włącznie, kobiety, które ukończyły 60 rok życia i mężczyźni, którzy ukończyli 65 rok życia oraz Służba Medyczna posługująca na pielgrzymce (opłacają jedynie bagaż w kwocie 60 zł).

Dla członków rodziny w linii prostej (rodzice, dzieci, dziadkowie, rodzeństwo) zostały przewidziane zniżki: pierwsza osoba płaci 100 proc. wpisowego (plus opłata za bagaż). Druga i trzecia osoba płaci 50 proc. wpisowego (plus opłata za bagaż ), a czwarta i następne osoby są zwolnione z opłaty wpisowego (wnoszą jednak obowiązkową opłatę za bagaż).

Wymarsz z Ostrołęki: 1 sierpnia po mszy św. sprawowanej o godz. 6.00 w kościele pw. Nawiedzenia NMP (farnym). Przewodnikiem jest ks. Krzysztof Oporek. W grupie pielgrzymują pątnicy z dekanatów: Różan, Kadzidło, Krasnosielc, Ostrołęka Nawiedzenia NMP, Ostrołęka św. Antoniego, Myszyniec, Chorzele i Rzekuń.

Zakończenie pielgrzymki: Wejście na Jasną Górę nastąpi 13 sierpnia ok. godz. 19.00, gdzie przed Wałami Jasnogórskimi odbędzie się prezentacja Pielgrzymki. Ok. godz. 19.30 – zostanie odprawiona msza św. pod przewodnictwem pasterza diecezji, bpa Janusza Stepnowskiego w Kaplicy Cudownego Obrazu. Rozwiązanie Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę nastąpi 14 sierpnia, po mszy św. o godz. 9.00 na Wałach Jasnogórskich.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Nick

Kto nie próbował a ma czas – warto. Ja kiedyś poszedłem raz i potem jeszcze osiem razy. Nie żałuję ani godziny trudnej drogi

Stary

Byłem , warto