300 tys. zł: na boisko w parku i dla dzieci z rodzin zastępczych i „Korczakówki”

Miasto pozyskało ok. 212 tys. zł na wsparcie podopiecznych „Korczakówki” w Ostrołęce i 90 tys. zł na przebudowę boiska w Parku Miejskim.

Pomoc dla Placówki Pieczy Zastępczej „Korczakówka”pozyskano z programu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” współfinansowanego przez Unię Europejską (ok. 84% środków) i rząd (ok. 16%). W tej sprawie podpisali w czwartek 30 lipca umowę wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł i wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski.

Pozyskane 212 tys. zł pójdą na:

  • sprzęt i oprogramowanie do zdalnego nauczania (180 tys. zł): 57 laptopów (43 dla dzieci umieszczonych w rodzinach zastępczych, 14 dla dzieci w „Korczakówce”), 2 telewizory, projektor multimedialny oraz tablica („Korczakówka”);
  • środki ochrony indywidualnej (ok. 15 tys. zł): : maseczki, rękawiczki i środki dezynfekcyjne dla „Korczakówki” i rodzin zastępczych,
  • wyposażenie 6 pokoi, które będą miejscem kwarantanny w „Korczakówce” (prawie 17 tys. zł).

30 lipca umowę z Samorządem Województwa Mazowieckiego podpisał też prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik. Chodzi o dofinansowanie przebudowy boiska w parku w Ostrołęce – samorząd przeznaczy na ten cel 90 tys. zł. Ta inwestycja będzie realizowana z budżetu obywatelskiego, powstanie boisko do gry w koszykówkę, piłki ręcznej i siatkówkę.

Fot. Pixabay

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
xxx

Czy człowiek skazany, co prawda nie prawomocnie, może podpisywać dokumenty finansowe ?